Retrotrendy v plnom prúde

V dnešnej dobe je paradoxne najviac moderné to, pri čom sme sa ešte pred pár rokmi uškŕňali. Trendy z rokov minulých sa totiž do našej postmodernej doby vracajú a udávajú smer, ktorým sa vydávajú nielen mladí pubertiaci a hipsteri, ale tiež staršie generácie...

... ktoré radi spomínajú na svoje mladé roky, ktoré za to stáli. Na tejto retrovlne sa aktuálne vezie aj značka Pepsi, ktorá vytvorila pri príležitosti výročia 125 rokov špeciálny merch a obliekla svoje plechovky do retrokabátu s Michaelem Jacksonem a Britney Spears. Nielen Pepsi sa však dokázala v priebehu rokov vracať do chladničiek svojich fanúšikov. Ktoré retrotrendy sa k nám s radosťou vracajú ako bumerang?

Nestarnúci vinyl

Pamätáte sa, či mali vaši starí rodičia alebo rodičia gramofón? Ak áno, určite si na ňom púšťali vinylové platne, možno práve s piesňami Michaela Jacksona. Práve o vinyle sa v dobách prichádzajúcich kaziet a MP3 prehrávačov hovorilo, že je zastaraným médiom, ktoré pomaly ale isto zaniká. To ale nie je pravda. Vinylové platne zažívajú obrovský boom a mnohí ich fanúšikovia tvrdia, že kto nemá doma gramofón, nevie, čo je poriadny zvuk.

Logo na hrudi

Spomenietesi ešte na to, ako vyzeral šatník deväťdesiatych rokov? Rifle na traky, roláky, ale hlavne tričká s veľkými logami cez celú hruď boli súčasťou každej skrine. A ako ste si už určite všimli, práve potlače sú stredobodom pozornosti i dnes – o dvadsať rokov neskôr. Navyše platí, že čím väčšia, vtipnejšia a nápaditejšia potlač, tím lepšie. Tohto módneho trendu sa chopila i Pepsi a svojich fanúšikov prekvapila špeciálnym retro merchom, ktorého súčasťou sú trička i mikiny, ktoré proste nie je možné prehliadnuť. 

Odsudzovaná ľadvinka

Deväťdesiateroky sa hemžili ľuďmi, ktorí nedali dopustiť na ľadvinku – praktickú „kabelku“ pre mužov i ženy, ktorí chceli mať svoje peňaženky a doklady pod neustálym dohľadom. Mnohým ale o pár rokov neskôr pripadala táto kapsička, ktorá sa pripína okolo pásu, smiešna. Dnes je tomu ale inak! Ľadvinka je dôkazom toho, že sledujete módne trendy a navyše si môžete vybrať z rôznych štýlov. Chcete radšej športovú a farebnú alebo značkovú, koženú ľadvinku s kožúškom? Z ponuky si dnes vyberie aj ten najnáročnejší trendsetter

Obojky na krk, ale nie tie pre psy

Na prelome milénia, ktoré patrilo popovej princeznej Britney Spears, sa začali na krkoch tých najštýlovejších mladých dievčat objavovať rôzne ozdobné alebo naopak jednoduché „obojky“. Mohli ste ich získať trebárs aj ako prílohu ku kultovému Bravíčku. A i keď to mohlo vyzerať akokoľvek zvláštne, táto móda sa ujala. Celkom rýchlo ale aj skončila. Po pár rokoch sa zase znova vynorila z minulosti a sami uznajte, že keď idete po ulici, mohli by ste dievčatá s týmito ozdobami počítať ako na bežiacom páse.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.