Spojenie Alexander Wang a adidas Originals

Módni nadšenci a fanjšmekri sa môžu tešiť na novú exkluzívnu kolekciu, ktorá je výsledkom spojenia unikátneho „ducha“ módneho dizajnéra Alexandra Wanga a športovej značky adidas.

Táto, už 3 spoločná kolekcia, naväzuje na fakt, že high fashion a svet pouličnej módy sa čím ďalej, tým viac, zlučujú a vytvárajú tak zaujímavý segment pre novú cieľovú skupinu zákazníkov. Už teraz si môžete kúpiť originálne dámske aj pánske kúsky na oblečenie či tenisky, ktoré z vás spravia módnu ikonu, hodnú nasledovania. Táto kolekcia sa inšpirovala pracovným oblečením a prevláda v nej čierna a červená farba. Jednotlivé kúsky zvýrazňujú poruchy a odlišnosti vo výrobe. Nájdete na nich inštrukcie na údržbu odevu na vnútornej strane, rozpixelovanú grafiku, nerovnomernú potlač aj povrch textílie. Všetky tieto znaky majú spochybniť konvenčnú estetiku a pohľad na dokonalosť. Celú kolekciu si môžete exkluzívne zakúpiť na www.footshop.sk alebo v kamennej predajni v Bratislave, na Landererovej ulici 8. 

Alexander Wang taiwansko americký módny návrhár sa narodil 26. decembra v roku 1983. 

Vo veku 18 rokov sa presťahoval do New Yorku za účelom štúdia Parsons School of Design. V roku 2005, po dvoch rokoch v Parsons, sa rozhodol spustiť vlastnú módnu značku, ktorá sa zamerala na tkané odevy. Keď na jeseň roku 2007 Wang predstavil kompletnú dámsku ready-to-wear kolekciu na New Yorkskom móle, dočkal sa kritických ohlasov. Neúspech netrval dlho a v roku 2008 získal grant CFDA / Vogue Fashion Fund v hodnote 20 000 dolárov na rozšírenie svojho podnikania. Toho istého roku vydal svoju prvú kolekciu kabeliek. V roku 2009 vydal ďalšiu dámsku kolekciu a v nasledujúcom roku prvú pánsku. V roku 2009 bol už plne uznávaný svojimi konkurentmi, keď bol vyhlásený ako víťaz súťaže CFDA Swarovski v kategórii "dizajnér dámskej módy roka". Tiež roku 2009 Wang získal ďalšie ocenenie "Swiss Textiles". Jeho kolekcie sú k dostaniu po celom svete vo viac ako 700 butikov a ďalších miestach vrátane luxusných obchodoch ako Bloomingdales, Barneys New York, Neiman Marcus, Bergdorf Goodman, Dover Street Market, Brown Saks Fifth Avenueand Net-a-Porter.

Wang je aj okrem iného známy kolekciami inšpirovanými mestom, čo sa premietlo na kolekciu jeseň 2008 zachytávajúce ponurú atmosféru v tmavých tónoch, na druhú stranu sa o rok neskôr v jarnej kolekcii zameral na svetlé farby ako je oranžová, prašné fialová, aqua a ružová. Avšak najviac sa stále zameriava na čierne tkaniny, na ktorých najviac vynikne krajčírska zručnosť. V roku 2015 ukončil spoluprácu so známou odevnou značkou Balenciaga, aby sa mohol viac venovať vlastným projektom. V súčastnosti prebieha spolupráca so značkou Adidas.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.