Japonské umenie a perly v šperkárstve

Ako raz povedala módna ikona Coco Chanel: „Luxus musí byť zároveň pohodlný. Inak to nie je luxus.“ Inšpirujte sa aktuálnou kolekciou prestížnej značky ALOve. Prináša kvalitné diamantové šperky s motívmi japonského umenia, symbolov, ale aj farebné kombinácie drahokamov. 

Japonské umenie v šperkárstve

Skladali ste aj vy ako malí z papiera zvieratká, kvetinky alebo napríklad loďky? Zaspomínajte si na detstvo s novou kolekciou ALOve Origami Limited Edition. Jedinečná skladacia technika pochádzajúca z japonského kreatívneho remesla sa stala inšpiráciou pre aktuálnu kolekciu. Ručne vyrábané šperky ALOve z bieleho, žltého alebo ružového zlata sa stanú vaším obľúbeným doplnkom a pritiahnu pozornosť každého, kto výnimočný šperk zbadá. Kolekcia sa skladá z niekoľkých motívov, ako je pes, lama, medveď a líška.

Každý z týchto príveskov sa vyrába v lesklej alebo matnej verzii, a každé zviera má svoje vlastnosti a symbolický význam. Objavte to svoje, ktoré je späté s vašou dušou a noste ho s hrdosťou.

Perly

Používajú sa ako ozdoba už 600 rokov a v Rusku sa zachoval prvý záznam o perle v zborníku Svjatoslava z 11. storočia, ktorom im prisudzujú šťastie, zdravie a radosť pre ich majiteľa. Traduje sa, že keď perla stratí svoj lesk, varuje svojho majiteľa pred smrťou. La Peregrina je jednou z najznámejších perál na svete. Našiel ju africký otrok na pobreží ostrova Santa Margarita v Panamskom zálive v polovici 16. storočia. Neskôr sa dostala na európske kráľovské dvory španielska a anglicka. Nosila ju anglická kráľovná Mária I. Po jej smrti (1558) sa perla vrátila k Margaréte Rakúskej kráľovnej Španielska, k manželke Filipa III., ktorá nosila perlu na počesť mierovej zmluvy medzi Španielskom a Anglickom v roku 1605. Po porážke francúzskych vojsk, si vzal Jozef Bonaparte (brat Napoleona) zo Španielska so sebou aj niektoré korunovačné klenoty, vrátane perly La Pelegrina. A takto perla putovala opäť do Anglicka až nakoniec skončila svoju púť v U.S.A.. Perlu kúpil Richard Burton v aukcii Sothebyho za 37 000 dolárov. Daroval ju svojej manželke, Elizabeth Taylorovej na Valentína počas prvého ich manželstva. „Perly sú vždy vhodné,“ tvrdila Jackie Kennedy.  A  mala pravdu. Sú nadčasové, elegantné, dokonalé.

Zároveň sú jedným z najväčších trendov roku 2018. Nechajte sa nimi spútať v rámci kolekcie značky ALOve, ktorá predstavuje originálne perlové a perleťové šperky. Kolekcia obsahuje náhrdelníky, prstene, náušnice a náramky z bieleho, žltého alebo ružového zlata, ktorému dominujú vzácne morské, sladkovodné perly či perleť.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.