Spojenie Footshop a LAFORMELA

Footshop sa už druhú sezónu spojil s LAFORMELA a s kolekciou „NO SEASON“ zaujal módnych nadšencov na tohtoročnom pražskom aj budapeštianskom Fashion Weeku.

Footshop je jedinečný

Footshop je najväčší lokálny hráč na poli streetwearu. S viac ako 220 tisícmi followers na Instagrame patrí medzi najsledovanejšie firmy u nás. Ako jediný v Českej a Slovenskej republike patrí do rodiny adidas Consortium, a prináša tak na lokálny trh aj exkluzívne značky a modelové rady, taktiež veľmi limitované kolekcie tej najprestížnejšej modelovej rady nemeckého výrobcu, akou je napríklad adidas YEEZY alebo kolekcie japonskej značky Y-3.  Prioritou je taktiež podpora lokálnych kreatívcov, nádejných startupov a vzájomná inšpirácia. Footshop sa spája so značkami a umelcami, akými sú dizajnérsky brand LAFORMELA, návrhárka Petra Ptáčková alebo streetwear brand UKNOW, a vytvára s nimi jedinečné kolaborácie. Tento online retailer s kamennými predajňami v Prahe, Bratislave a najnovšie aj v Budapešti, si istotne razí cestu do medzinárodných vôd.

Dizajnérsky unikát LAFORMELA

Československá dizajnérska značka LAFORMELA vytvára unikátne „ready to wear“ odevy a doplnky. Estetika návrhárov Miroslavy Kohutiarovej a Antonína Soukupa je hrou s výraznou farebnosťou a grafickým spracovaním odevov u tradičných českých výrobcov. Mestský štýl značky často čerpá zo subkultúr, histórie a „outdooru“. Sezónne kolekcie pravidelne prezentuje v rámci celosvetového projektu Mercedes–Benz Fashion Week v Prahe, Budapešti aj v Malajzii. Vďaka zastúpeniu v showroome Other/Wise počas Paris Fashion Week získala LAFORMELA s kolekciou FW17 prestížne obchodné zastúpenie v sieti concept storov Branco v Číne. V minulom roku LAFORMELA zvíťazila v súťaži Societé, ktorá vrcholí jednoročným zázemím vo fashion acceleratorov v Budapešti. Práca autorskej značky LAFORMELA je publikovaná v zahraničných aj českých magazínoch a s kolekciou SS18 bola zaradená do prestížnej selekcie Vogue Talents. 

Úspešné spojenie

V poradí už druhá spolupráca Footshop + LAFORMELA reflektuje každodennosť všedného života na ulici, v práci či v spoločnosti. Zásadnou myšlienkou pri tvorbe kolekcie bola rýchlosť dnešnej doby a tomu zodpovedajúci štýl obliekania obyvateľov veľkomesta. 

Pri tvorbe kolekcie boli pre nás inšpiráciou obyčajní ľudia a ich osobné príbehy, ktoré sa odrážajú aj na ich štýle obliekania. Každý príbeh má svoju osobnú estetiku, či už ide o robotníka, školáka, hudobníka, cyklistu alebo človeka bez domova,” zmieňuje inšpiráciu kolaborácie spoluautor kolekcie, Daniel Chomistek z Footshopu.
 „Vytvoriť See Now/Buy Now kolekciu, ktorá je určená pre konkrétneho cieľového zákazníka a má zároveň potenciál sa predstaviť na prehliadke v rámci Mercedes–Benz Prague Fashion Weeku, bola pre nás veľká výzva. Unisexové produkty sa bežne objavujú v sezónnych kolekciách LAFORMELA, a preto tvorba prevažne pánskych „lookov“ prirodzene naväzuje na naše DNA,“ dodávajú návrhári Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup. 

Kolekcia “NO SEASON” je z veľkej časti unisexová, použité materiály sú príznačné pre rôzne obdobia a desaťročia.  Džínsovina z 90., šušťákovina z 80. alebo twill zo 70. rokov. Spoločne materiály našli prepojenie v najnovších trendoch v roku 2018. Ide o najobsiahlejšiu kolekciu, ktorú lokálna dizajnérska značka na našom trhu vyprodukovala! Nadšenci streetwearu, ale aj zákazníci domáceho dizajnérskeho brandu LAFORMELA sa tak môžu tešiť na rozsiahlu kolekciu, pozostávajúcu z mikín, tričiek, tričiek s dlhým rukávom, viest, nohavíc, búnd, šortiek, overalov, kabátov, blúzok a sukní. Celá kolekcia je produkovaná v Českej republike. Kupujte a inšpirujte sa na: https://www.footshop.sk/sk/1195-footshop-x-laformela/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.