Viete už, čo na seba v roku 2018?

Napísal Lovely.sk 19. február 2018

Význam slova trend je tendencia. Smer vývinu v určitej oblasti. V súčasnej módnej terminológii laicky preložený ako oprášenie zvonových nohavíc či niečoho, o čom ste sa pred rokmi zaprisahali, že už nadobro vyhodíte zo svojho šatníka. 

Smer módneho cyklu sa hýbe v kruhových intenciách a nám to vôbec neprekáža. Prekvapivo, napriek obmedzeným možnostiam ľudských produktov činnosti, je tento kruh vždy iný. Magický kruh? Asi áno, keď vy si v tých nohaviciach zase pripadáte tak kúzelne.

Niektoré kúsky už možno máte, iné sa ešte len chystáte prijať do rodiny. Jedno je však isté. Toto je 8 módnych trendov, ktoré vás očaria v roku 2018!

 1. Výrazné doplnky

lovely 1

Tento rok otvoríme vo veľkom, a to doslova. Cítite ten flashback z rokov 80-tych? Ak vás ešte nedostal na svoju stranu, odporúčame začať  jedným väčším doplnkom, napríklad v podobe výraznejších náušníc k jednoduchším strihom či materiálom. Nebojte sa však  ani väčšieho kombinovania v typoch či farbách.

2. Menčestráky

lovely 2

Veľké módne domy ako Prada a Gucci mu prišli na chuť ako nikdy predtým. Tento rok konečne vystúpi menčester z každodenného klišé triednych bifľošiek bez vkusu rovno na prehliadkové móla.  Nechajte ho vojsť aj do vášho šatníka. Najtypickejšie pôsobí  v nohavicovom prevedení, zaujímavý však môže byť aj v podobe saka či overalu.

3. Nesmrteľné káro

lovely 3

Office look zažije tento rok výnimočné chvíľe. Káro nikdy nebolo viac aktuálne ako teraz. Tento vzor môžeme nájsť na takmer každom kúsku a rozhodne by ste sa nemali brániť jeho kombinácii s... ďalším károm! Rovnaký materiál môže vytvoriť zaujímavý kontrast, ktorý celý outfit  oživí.

4. Niekedy je viac VIAC

lovely 4

Kruhový mechanizmus, ktorými sa trendy pohybujú môžete očakávať aj v topánkovom kráľovstve. Konkrétne zachádzame až do retra veľkých praciek, strihov a najrôznejších prevedení detailov. Ak na vás tieto zmeny pôsobia preplácane, skúste ich skôr  brať ako možnosť vystúpiť zo všednosti dňa o niečo viac.

5. Sieťovky

lovely 5

Áno, čítate správne. Babky budú pred vami tento nevšedný typ kabelky strážiť. Vysvetlite im však, že v tomto roku sa v  nich rožky viac nenosia.  Sieťovka sa dá veľmi jednoducho premeniť na váš budúci najobľúbenejší kúsok, ktorý možno prenesiete ďaleko za hranice roku 2018.  Pokojne postačí, ak si do nej vložíte  nejakú vašu existujúcu kabelku či kapsičky (napríklad kozmetické).

6. Všetko čo sa ligoce

lovely 6

Verejným tajomstvom je, že ženy sú tak trochu  straky od prírody. Majú rady všetko, čo sa blyští. A tento rok nám bude obzvlášť dopriate. Flitre sú variabilnejšie ako čierna! Nemusíte ich ukracovať  iba na gala príležitosti. Navyše tento trend ponúka nespočetne veľa farebných a štýlových možností, a tak  je takmer nemožné, aby ste si v nejakom z nich nenašli to „svoje“.

 

7. Voľné overaly

lovely 7

Ak sa už máte ako každý rok veľkým červeným v kalendári  každoročné predsavzatie schudnem, tak môžete otočiť list. Stačí si správne zvoliť oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne v každej situácii. Ľahkosť, voľnosť  a trochu z infantilného  chlapčenstva  overalov spoznáte v ich nekonečnej pohodlnosti.

8. Kvetované vzory

lovely 8

Rok 2018 je poznačený retrom ako nijaký iný pred ním. Kvetinové potlače zo 60. rokov sú ako stvorené do rušných ulíc 21. storočia. Doba sa vždy pozmení len trochu.  Ak sa chystáte staviť na tento vzor výlučne na áčkových šatách, prehra je istá. Nájsť ho totiž môžeme na kabelkách, kimone či topánkach a bude vás rozhodne baviť, o tom nepochybujeme.

Zdroj: www.lovely.sk, foto: Pinterest

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.