Ponožky v lodičkách: Módny zločin či rozumný trend?

Po náročnom mesiaci plnom slovenskej módy, je tu opäť čas, aby sme sa pozreli aj na svetové trendy, ktoré si vzali na krátku dobu prestávku, no po malom odpočinku sú znova späť.

Jeden neočakávaný trend, ktorý bezpochyby vyniká medzi ostatnými, sú ponožky v nežnej dámskej obuvi. Mohol by sa tento často polarizujúci trend nosenia obuvi stať súčasťou módy natrvalo?

Ponožky v obuvi na podpätkoch sa objavili i v tohtoročných kolekciách mnohých obľúbených dizajnérov a svetových značiek, vrátane Isabel Marant, Off-White, Rochas, Dries Van Noten. Okrem toho s ponožkami v obuvi začali pracovať v rámci svojich nových kolekcií aj mnohé (na Slovensku etablované) módne značky a obchodné reťazce. Špekuluje sa preto o tom, či si budeme ponožky do lodičiek a sandálikov obúvať najbližšie roky pravidelnejšie alebo pôjde znova iba o pokus vzkriesiť niečo, čo ľud už raz z módnej arény vypískal.

ODVAHA A LODIČKY

Ponožky v obuvi majú svoje nespochybniteľné výhody – tie kvalitné absorbujú pot, jemné zabraňujú odieraniu a páleniu chodidiel. Má to však jeden háčik! Najnápadnejšie pôsobia ponožky práve v lodičkách, preto treba v tomto prípade voliť farby a dizajn oboch kúskov s citom.

ČO NA SRDCI TO NA ...

Vykúkajúcimi ponožkami z obuvi môžete zanechať okoliu milý alebo vtipný odkaz. Pamätajte, vysoké ponožky sa nehodia len k nízkym čižmám na podpätku. Príjemne odľahčia i váš outfit na pánsky štýl.

LAKOVKY A METALICKÉ PONOŽKY

Upútať ponožkami za každú cenu nemusíte. Môžete si zvoliť viac nápadnú, napríklad lakovanú alebo nádhernú semišovú obuv a prítomnosť ponožiek len naznačiť. Práve takáto kombinácia je horúcim trendom pre zimu 2017/2018.

TIP: Happy Socks spojili svoje sily s legendárnou britskou rockovou skupinou The Beatles, aby tak pripomenuli ikonický animovaný film Yellow Submarine. Táto fantastická komédia, inšpirovaná hudbou The Beatles, uzrela svetlo sveta v roku 1968 a od tej doby sa stala kultovou klasikou, ktorú zbožňujú milióny fanúšikov na celkom svete.

Happy Socks & Beatles je najväčšia kolaborácia tejto jesene. Prináša 6 modelov ponožiek posiatych nielen farbami, ale aj postavičkami a scénami z filmu Yellow Submarine. Ponožky sa dajú zaobstarať buď samostatne alebo v pestrofarebných krabičkách po troch či šiestich. Psychedelické farby, žiarivé kresby a bláznivé charaktery boli pre Happy Socks úžasnou inšpiráciou. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.