Leto bez pľuzgierov, odrenín a kurích ôk

Leto je v plnom prúde a s ním aj sezóna sandálov, otvorených topánok, letných výletov a s tým súvisiacich ťažkostí s chodidlami. Počas leta nás často potrápia pľuzgiere, odreniny a kurie oká, preto sa oplatí na začiatku sezóny zvýšiť pozornosť v oblasti starostlivosti o chodidlá.

V kabelkách a domácich lekárničkách by v letnom období nemali chýbať kvalitné náplasti. Technologická spoločnosť 3M pripravila pre značku Spofaplast® novú súpravu produktov na starostlivosť o nohy, ktoré tieto problémy nielen riešia, ale pomáhajú im aj predchádzať.

Zdravie nôh bezpochyby ovplyvňuje výber vhodnej obuvi. Ťažkosti môžu spôsobiť aj nové topánky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú pohodlne a pri skúšaní nám dobre sedia. Trvá ale dlhší čas, kým sa našej nohe prispôsobia, a tak nás už po pár hodinách začínajú trápiť odreniny, otlaky a pľuzgiere. Dochádza totiž k treniu pokožky s obuvou a následnému vzniku pľuzgierov. Pľuzgiere nás môžu potrápiť aj vo vychodenej obuvi, napríklad pri športe alebo turistike.

Ako vzniká pľuzgier?

„Pri trení pokožky s obuvou sa spodná vrstva pokožky oddelí od vrchnej, priestor medzi týmito dvomi vrstvami sa vyplní lymfou a vznikne pľuzgier,“ vysvetľuje Adam Šetele z technologickej spoločnosti 3M. Keď sa objaví prvý náznak pľuzgiera, pomôže náplasť. Bez nej by sa totiž mohla vrchná vrstva pokožky strhnúť a do rany by sa dostala infekcia. Aj preto sa niekedy odporúča použiť náplasť na exponované miesta preventívne.

Hojenie pľuzgiera sa zvyčajne zaobíde bez výrazných problémov, je ale nepríjemné. Správnou starostlivosťou možno hojenie urýchliť. V prípade, že pľuzgier ešte nepraskol, nie je vhodné ho prepichovať, ale rovno naň aplikovať náplasť. Ak už pľuzgier praskol, odporúča sa ho najprv vydezinfikovať a až potom ošetriť náplasťou. Medzi ďalšie problémy spojené s chodidlami patria okrem pľuzgierov aj kurie oká. To je stvrdnutá koža, ktorá vzniká hromadením odumretej pokožky v oblastiach nad kĺbovými alebo kostnými vyvýšeninami.

Každej z najčastejších bolestí na nohách vyvinuli odborníci z 3M na mieru produktový rad náplastí Spofaplast®, určených na starostlivosť o chodidlá. Pomôžu pri vzniku pľuzgierov, kurích ôk, odrenín, ale aj ako prevencia proti ich vzniku.

SPOFAPLAST®: Gélové náplasti na pľuzgiere

Vodoodolné gélové náplasti ošetria pľuzgiere, ale aj rezné rany, odreniny, menšie popáleniny, a zároveň zmierňujú bolesť. Hydrokoloidný vankúšik náplasti v kontakte s pľuzgierom vytvorí gél, ktorý chráni ranu pred infekciou a podporuje hojenie. „Hydrokoloidy totiž pomáhajú udržiavať v rane optimálnu vlhkosť, vďaka ktorej sa rana rýchlejšie zahojí. Klasické gázové náplasti často prischnú k rane a neudržiavajú v nej potrebnú vlhkosť,“ vysvetľuje Adam Šetele z 3M. Hydrokoloidná technológia sa dnes používa na rôzne typy rán s exsudátom, pomáha aj ľuďom trpiacim akné, pretože výrazne urýchľuje liečbu vyrážky. Gélové náplasti sa vyrábajú v dvoch veľkostiach: na päty a na prsty, kúpiť si možno aj balenie obsahujúce oba varianty.  Praktické a znovu uzatvárateľné balenie náplastí vďaka svojmu plochému tvaru šetrí miesto v kabelke.

SPOFAPLAST®: Náplasť Komfort proti odreninám

Náplasť Komfort chráni kožu proti odreninám, vzniku kurích ôk a vybočenému palcu. Hlavnú zložku tvorí polyetylénová pena. Funguje ako ochranná vrstva, ktorá pomáha predchádzať vzniku zranení a absorbuje pot. Absorpčná zložka náplasti nepriľne k rane, čím urýchľuje jej hojenie. Náplasť je hypoalergénna, priedušná, neobsahuje latex a dobre sa prispôsobí tvaru pokožky. Náplasti Komfort sú v praktickom, úspornom a znovu uzatvárateľnom balení. Počet kusov v balení: 6 ks. Veľkosť náplasti: 72 x 25 mm.

SPOFAPLAST®: Ochranná náplasť na chodidlá

Ochranná náplasť bez vankúšika pomáha predovšetkým ako prevencia proti odreninám a vzniku pľuzgierov. Náplasť sa dá veľmi jednoducho roztrhať na tenké prúžky a možno tak zvoliť potrebnú veľkosť. Neobsahuje latex, je hypoalergénna a dobre priľnavá. K pokožke sa správa veľmi citlivo a nedráždi ju. Transparentná úprava náplasti zaistí diskrétnu aplikáciu. Nohy tak zostanú v pohode a okolie nič nespozná. Veľkosť náplasti: 2,5 cm x 5 m. Cca 60 aplikácií

SPOFAPLAST®: Ochranná náplasť na kurie oká

Ochranná náplasť na kurie oká ich pomáha odstrániť, zmierňuje ich bolestivosť, uvoľňuje tlak a hodí sa aj na stvrdnutú kožu. Vďaka svojmu vylepšenému tvaru a väčšej lepiacej ploche výborne drží na mieste. Vankúšik náplasti obsahuje polyakrylát a kyselinu salicylovú, ktorá pomáha zmäkčiť stvrdnutú kožu. Počet kusov v balení: 6 ks. Veľkosť náplasti: 72 x 19 mm. www.spofaplast.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.