Udržiavajte nohy počas zimy neustále v teple

Zima je už v plnom prúde. Okrem neustáleho odhŕňania snehovej nádielky z kapoty auta a chodníkov by sme mali mať na mysli aj to, aby naše telo nebolo vystavené veľkým mrazom a bolo dostatočne chránené. Veľkú pozornosť si však zaslúžia najmä naše nohy.

topankovo 141217

Zvnútra oteplené čižmy s kvalitnou podrážkou

Aby vaše nohy boli neustále v suchu a v teple, musíte si vyberať medzi značkovými dámskymi čižmami. Práve pri ich výrobe výrobcovia kladú dôraz najmä na to, aby sa ženské nohy cítili v bezpečí, nič im neblížilo a boli chránené pred extrémnymi mrazmi, ktoré sú v posledných rokoch aj v našich zemepisných končinách. Pri výbere obuvi hľaďte najmä na vnútorný materiál čižiem a na kvalitu podrážky. Určite nehľadajte také čižmy, v ktorých by ste nevedeli chodiť kvôli vysokému podpätku a neustále by ste sa na nich šmýkali. Podrážka je najdôležitejšia.

Dvoje ponožky

Ak sú mrazy čoraz intenzívnejšie, nebojte sa obuť si aj dvoje páry ponožiek - jedny tenké bavlnené ako prvé a hrubé termo ponožky na to. Je dôležité, aby boli neustále v teple, pretože ak toto podceníte, v priebehu pár rokoch sa u vás môžu objaviť kŕčové žily, ale dokonca sa môže prejaviť aj reuma. Rozhodne nič nepodceňte a nosievajte radšej viac vrstiev. Keď je viac snehu, odporúčame vám obúvať si skôr snehule. Tie vás zahrejú a udržia vaše nohy aj niekoľko hodín v teple.

Zimná lyžovačka

Ak lyžujete, okrem spoľahlivého poistenia na lyžovačku si brávajte radšej viac párov termo ponožiek, ktoré určite neostanú len tak ležať v kufri. Chráňte svoje nohy pred chladom a pravidelne ich po kúpeli hydratujte. Vyhnete sa tak mnohým zdravotným komplikáciám.

Myslite na zdravie svojich nôh, lebo akonáhle to v mladosti podceníte, v starobe vám budú robiť veľké problémy. Ak pracujete v kancelárii, odporúčame vám dávať si aj v kancelárii ešte aj termo ponožky. Vaše nohy budú neustále v teple!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.