Originálne spojenie drahého hodvábu, zlatej látky a skla

Napísal Michaela Conzarová 23. september 2017

Rebecca Justh, len pred pár dňami ste sa vrátili z New Yorku, kde ste sa zúčastnili  Slovak fashion night 2017, organizovaného počas New York fashion week – New Yorského týždňa módy. 

Predstavili ste sa po prvý raz v zahraničí a vraj s veľkým úspechom. Prezradíte nám viac? Kto vás pozval, kto sa módnych dní zúčastnil?

Áno, 9.septembra som mala tú česť reprezentovať Slovensko v oblasti módnej tvorby so svojou ostatnou kolekciou, ktorú som nazvala „Zlatá kolekcia“. Navrhla som a sama aj ušila rôzne variácie spoločenských šiat z prekrásnych látok z dielne Haute couture Italy, ktoré som doplnila originálnymi sklenenými podprsenkami. Bola to moja prvá zahraničná prezentácia a skutočne zožala obrovský, pre mňa až nečakaný úspech. Americké publikum bolo fantastické a veľmi ocenilo moju tvorbu. Slovak fashion night už ako 12. ročník organizovala Nadácia plus 421 z Bratislavy, pod vedením Ľubici Surkošovej. Okrem našich ďalších troch odevných tvorcov sa prehliadky zúčastňujú aj ďalší Americkí a svetoví tvorcovia. Je to predsa týždeň módy v New Yorku.

Čo pre vás znamenalo predstaviť svoje modely širokému medzinárodnému publiku?

Priznám sa, že veľmi veľa. Mala som trošku obavy, ale po prvých potleskoch a záverečných ováciách zo strany publika zo mňa opadlo napätie a zaplavil ma pocit úľavy a radosti. Ešte stále je vo mne zotrváva pocit šťastia a nadšenia. Do New Yorku som zo Slovenska priniesla svoju tvorbu, ktorá sa americkému publiku nesmierne páčila, čím sa mi dostalo akoby odmeny za tvrdú prácu a môj talent. V súčasnosti sa pripravujem na Trenčín mesto módy, kde chcem zabojovať o Zlatú Fatimu.

V čom je vaša kolekcia originálna, či iná ako ostatné?

Vymyslela som originálne spojenie drahého hodvábu doplneného zlatou látkou a skla. Z hodvábu som ušila rôzne dizajny spoločenských šiat, bohatých sukieň a živôtikov, ktoré som doplnila originálmi vytvorenými zo skla, ktoré vypálil Achilleas Sdoukos ako odliatky poprsia, pričom tieto slúžia ako podprsenky. Američania s nadšením obzerali po prehliadke všetky detaily a uznanlivo kývali hlavami, pričom nešetrili slovami chvály. Dávala som niekoľko rozhovorov nielen pre novinárov, ale aj rozsiahle interview pre Newyorskú televíziu.

Ako je to s ponukami na spoluprácu na takom významnom podujatí a módou v New Yorku?

Mala som možnosť zistiť, že túto sezónu je sklo a jeho prvky na odevoch absolútne in. Som veľmi rada, že aj moja orientácia na sklo a hodváb je v duchu svetového módneho trendu. Som preto na seba a svoj talent hrdá. Ale hlavne, dostala som niekoľko zaujímavých ponúk priamo od módnych agentúr a časopisov na spoluprácu. Už teraz sa teším. Dokonca aj ambasádor najznámejšieho klenotníctva sveta Tiffany mi ponúkol robiť manažéra pri mojom debute v New Yorku. Veľmi sa teším, hlavne na kreatívnu tvorbu, ktorej sa v Amerike medze nekladú, tak ako u nás.

Vaše dojmy z celého podujatia....

Viete, na svete je množstvo odevných tvorcov, ktorým sa nikdy nepodarí prezentovať svoju tvorbu v tak významnej mekke módy akou New York je. Mne sa to nielen podarilo, ale moje modely boli prijaté s nadšením a uznaním. Čo viac by som si mohla želať? Len ďalšiu energiu a tvorivých nápadov na ďalšie kolekcie, ktorými urobím radosť iným ľuďom. Zároveň sa nám podarilo perfektne prezentovať a uviesť na trh novú značku akostného červeného vína významného Modranského vinára Ing. Miroslava Dudu pod značkou „Dunaj“, ktoré prítomným Američanom nesmierne chutilo. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.