Aj pracujúci v kancelárii by mal nosiť pohodlné oblečenie

Mnohí z nás považujú kancelársku prácu za jednoduchú. Nevedia však, že pracujúci v kancelárii sa musia popasovať s problémami, ako bolesť chrbtice, karpálny tunel a tuhnutie svalstva. Ako to však je s obliekaním?

office people 1200x798

Pohodlnosť

Tým, že práca v kancelárii si vyžaduje sedenie na kancelárskej stoličke ( mnohí to porovnávajú so sedením na parkovej lavičke), snažíme sa vyberať si čo najpohodlnejšie oblečenie. Dámy možno budú prekvapené, ale do kancelárie môžu nosiť krátke, ale aj dlhé sukne. Samozrejme, musia byť príjemného materiálu, aby sa vám nohy, ale aj zadok počas dlhého sedenia najmä v letných horúčavách nepotili. Ak to nadriadený nevyžaduje, nosievajte čo najpohodlnejšie oblečenie – bavlnené nohavice, príjemné bavlnené tričko/ blúzku, ale pokojne aj džínsy, poprípade džínsovú sukňu.

Vyberajte vhodnú kabelku k outfitu

Listové kabelky v tomto prípade nebudete potrebovať. Skôr sa vám zíde väčšia dámska kabelka, do ktorej dáte peňaženku, šminky, ale aj dokumenty potrebné pre vašu prácu. Listové kabelky nosievajte skôr na spoločenské udalosti ako svadba, ples, jubileum atď. Výber kabelky automaticky prispôsobujte vášmu outfitu. Dôležitá je ale aj jej účelovosť. Ak budete potrebovať odniesť hromadu dokumentov, crossbody alebo spomínaná listová kabelka by vám veru nepomohla.

Náhradné ponožky

Čudovali by ste sa, ale ľudia pracujúci v kancelárii sa často sťažujú na ľadové nohy. Nezáleží na tom, či majú kanceláriu na vysokom poschodí alebo na prízemí. Nosievajte si do práce hrubé termo ponožky, ktoré vaše nohy zohrejú a teplo neprepustia. Viete, že keď si budete chrániť svoje nohy hrubými ponožkami v kancelárii, predídete tak vzniku kŕčových žíl? Ani vaše milované dámske hodinky nebudú také dôležité, ako zdravie vašich nôh.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.