Nenechajte svoje nohy trpieť

Tým, že cez letné mesiace trávime viac času v horúčavách, musíme sa starať nielen o svoju pleť, ale aj o nohy. Nenechajte preto svoje nohy trpieť a začnite sa o ne viac starať.

summer beach 1200x800

Vyberajte dobrú a najmä vzdušnú obuv

Ak nechcete, aby vaše nohy netrpeli, v prvom rade musíte klásť dôraz na výber vhodnej obuvi. Cez letné mesiace dámy, ale aj páni preferujú najviac sandále. Kým dámy sa snažia kupovať elegantnejšie dámske sandále, ktoré sa hodia najmä k elegantnejšiemu oblečeniu, páni sa skôr zameriavajú na tie športovejšie s protišmykovou podrážkou.

Podrážka a podšívka je veľmi dôležitá

Pri výbere obuvi si všímajte, z akého materiálu je podšívka a akú majú sandále podrážku. Už na pohľad rozoznáte lacné sandále, ktoré po jednej sezóne budete musieť vyhodiť do koša a sandále, ktoré sú kvalitné a vydržia vám niekoľko rokov. Sandále musia byť vzdušné, aby sa vám noha príliš nepotila, ale zároveň aj dostatočne široké, aby vás neomíňali. Aj dámske oblečenie si budete vyberať vzdušnejšie a bavlnené. Prečo by mali teda vaše nohy trpieť?

Tenisky zúžitkujete

Ak sandále budete striedať s inou obuvou, odporúčame vám mäkučké dámske tenisky, najlepšie takzvané plátenky. Nenoste v nich holé nohy, lebo už po jednom použití ich prepotíte a budete si ich musieť oprať. Nízke členkové ponožky budú do nich azda tie najideálnejšie do spomínaných pláteniek. Nenechajte svoje nohy trpieť. Pravidelne si chodidlá hydratujte a na unavené svalstvo na nohách používajte tieto dva krémy – arnikový krém a krém z kostihoja.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.