Čo pre nás znamená obed?

Obed sa často stáva jediným jedlom, na ktoré máme počas dňa čas. Raňajky sa stíhajú málokedy, večere sa pripravujú suché a narýchlo. Aj preto je tak dôležité osvojiť si správne stravovacie návyky. Je dokázané, že pravidelné obedovanie pozitívne vplýva na organizmus, psychickú pohodu, a samozrejme aj na výkon v práci.

hodiny_jedlo

Nie je prekvapením, že ak sú ľudia hladní, sú potom aj unavení, nervózni, bolí ich hlava, nevedia sa sústrediť. Špecifikom dnešnej doby je aj uponáhľaný životný štýl, kedy je ťažké ustrážiť si odborníkmi odporúčané stravovanie minimálne 5 – 6 krát denne v malých množstvách, najmä ak päť dní v týždni a viac ako 40% denného času, trávite mimo domu -  v práci.

Prečo je  obed tak dôležitý

Obed je jedlo počas ktorého by mal človek skonzumovať najväčší podiel z celodenného príjmu energiu, čo v praxi znamená 30 – 35% z celodenného príjmu energie v potrave. Keď si denný príjem jedál rozdelíme na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru, prípadne druhú večeru, obed má tvoriť najväčší podiel. Ak sa však obed vynechá, jeho telo si svoj príjem vypýta vo večerných hodinách, kedy môže prísť aj k nekontrolovateľnému prejedaniu. Zároveň vynechanie obeda nepriaznivo ovplyvňuje problémy so sústredením, popudivosť, či bolesť hlavy. K správnym stravovacím návykom patrí aj pravidelný obed počas pracovného týždňa, ktorý podporuje aj Slovenská republika. Slovensko sa radí k 42 krajinám sveta, ktoré podporujú zdravšie stravovanie pracujúcich príspevkom na stravovanie. „Hlavnou úlohou stravných  lístkov je zabezpečenie stravovania zamestnancov  počas pracovnej doby. Jedlo, ktoré si za lístky môžu kúpiť, je podľa ich uváženia, nakoľko stravovacie zariadenia ponúkajú široký výber. Obed nemusí pozostávať z viacerých chodov, ale mal by byť vyvážený, a samozrejme, aj chutný, “povedala Anna Lašová zo spoločnosti Up Slovensko.

Kultúra stravovania

Konzumácia jedla už dávno nie je považovaná len za banálnu tému, ktorej sa serióznej vede vôbec neoplatí venovať. Výživa, stravovanie, či výber potravín už nie sú len témou fyziológie a medicíny, ale do popredia sa stále viac dostáva aj sociológia či psychológia. Rôzne štúdie potvrdili, že rodina by mala spoločne stolovať aspoň jedenkrát za deň. To sa deje zväčša a podľa možností najmä večer, kedy je rodina spolu. Nosnú čas dňa ale trávime v práci, kedy sme v každodennom kontakte s kolegami, ktorí sú i našou „pracovnou rodinou“. S nimi tak trávime čas obednej prestávky, ktorá nepredstavuje už len čas, ktorý venujeme naplneniu našich fyziologických potrieb, ale aj čas na oddych, načerpanie nových síl, nadviazanie vzťahov s kolegami, odbúranie stresu a odpútanie sa od pracoviska. Ľudský kontakt a zmena činnosti prispieva k správnemu fungovania a lepšiemu výkonu. Aj preto je už niekoľko rokov kultúra obedového stravovania na Slovensku, ako aj v iných krajinách, podporovaná štátom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.