Správny pitný režim pri turistike

Jeseň je ako stvorená na prechádzky. Je to ideálny čas pre milovníkov prírody a potuliek v nej, pretože príroda práve v tomto období doslova hýri farbami, počasie je stabilné a chodníky už nie sú tak preplnené. 

jesen turistika18

Mnohí z nás si v týchto dňoch obúvame tulácke topánky a vyrážame do hôr načerpať nové sily a energiu do ďaľších dní. Na to, aby nám hory prinesli vytúžený oddych po fyzickej aj psychickej stránke, potrebujeme pri turistike, rovnako ako pri inej športovej aktivite dodržiavať správny pitný režim. 

Turistika predstavuje zvýšenú fyzickú námahu na čerstvom vzduchu, pričom vo vyšších nadmorských výškach strácame viac tekutín ako za bežných podmienok. Tekutiny strácame potením, rýchlejším dýchaním a zvlhčovaním vdychovaného vzduchu. S vodou však z nášho tela odchádzajúce dôležité minerálne látky, ktoré je potrebné dopľnať. Ideálnym spôsobom sú v tomto prípade minerálne vody, pretože obsahujú najmä minerály, ktoré vypotíme: sodík, draslík, horčík a vápnik. V tomto unikátnom zložení ich obsahuje práve slovenská minerálna voda Budiš, ktorá nielen skvele chutí, ale naše telo po aktivite náležite osvieži a zároveň doplní dôležité minerály pri fyzickej aktivite spolu s vodou stratilo.  

Minerálna voda Budiš mánaviacpodporné účinky na celý organizmus. Napomáha nielen k lepšiemu fungovaniu telu, a teda zlepšeniu výkonu, ale aj k rýchlejšej regenerácii po aktivite a tiež redukuje bolesť väzov a svalov po tréningu. Dopomáha tiež k optimálnemu doplneniu dennej potreby vápnika a v prevencii proti osteoporóze. Je ideálnou voľbou a vhodným pitným režimom pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí, ktorí chcú, aby ich telo fungovalo počas športu dobre. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.