Hitom tohtoročnej zimy je horúci cider

Čo tak vymeniť klasický punč za niečo iné príjemne hrejivé? Za nápoj, ktorý tradične zahreje zvnútra a zároveň je netradičný a trendy? Vyskúšajte niektorý z horúcich miešaných drinkov so ciderom Strongbow!

Značka ich túto zimu prináša na obohatenie nápojového lístka vo vybraných prevádzkach, na vianočných trhoch či v zimných strediskách. S našimi receptami ich jednoduchú prípravu môžete vyskúšať dokonca aj v pohodlí domova.

Ako na to?
Príprava miešaých nápojov so Strongbow je jednoduchá, a zvládne ich aj menej skúsený barman či dokonca amatér v pohodlí domova. Základom je vždy jedna z chuťových variácií cideru Strongbow, doplnená o tvrdý alkohol z bežnej ponuky, a kombinácia sa dochutí citrónovou šťavou a medom alebo ochuteným sirupom. Ingrediencie sa v bare zmiešajú v džezve a nápoj sa zohreje naparovacou tryskou, doma stačí zložky zmiešať v menšom hrnci a zohriať, nie prevariť. Ideálne je podávanie v sklenej šálke určenej na horúce nápoje v objeme 470 – 500 ml, ktorú je vhodné vopred nahriať, aby sa predišlo rýchlemu schladeniu nápoja. Pred samotnou prípravou si pripravte dekoráciu podľa receptu, ktorá umocní celkový dojem a arómu nápoja. Dôležité je nápoj podávať vždy horúci a najmä s úsmevom pre svojich hostí.

RECEPTY

STRONG PIRATE – Strongbow Gold Apple a rum
1. Do džezvy alebo hrnca s objemom 1 l nalejeme 40 ml rumu. Pridáme čerstvú šťavu z mesiačika citróna, 0,33 l cideru Strongbow Gold Apple a 10 ml medu.
2. Jemne premiešame celý nápoj lyžicou a zohrejeme naparovacou tryskou alebo v hrnci na platni.
3. Po zohriatí nápoj prelejeme do servírovacieho pohára, pohár dodekorujeme plátkom citróna a tromi plátkami čerstvého jablka nastoknutými na špajdli. Vianočnú arómu nápoja umocníte pridaním tyčinky celej škorice.

PEARL LOVE – Strongbow Gold Apple a hruškovica
1. Do džezvy alebo hrnca s objemom 1 l nalejeme 40 ml hruškovice. Pridáme čerstvú šťavu z mesiačika citróna, 0,33 l cideru Strongbow Gold Apple, 10 ml medu a 10 ml vanilkového sirupu.
2. Jemne premiešame celý nápoj lyžicou a zohrejeme naparovacou tryskou alebo v hrnci na platni.
3. Po zohriatí nápoj prelejeme do servírovacieho pohára, pohár dodekorujeme plátkom citróna a plátkom čerstvej hrušky jemne posypanej škoricou a podávame.

SWEET GRENADE – Strongbow Red Berries a Fernet Citrus
1. Do džezvy alebo hrnca s objemom 1 l nalejeme 40 ml Fernetu Citrus. Pridáme čerstvú šťavu z mesiačika citróna, 0,33 l cideru Strongbow Red Berries a 10 ml sirupu grenadína.
2. Jemne premiešame celý nápoj lyžicou a zohrejeme naparovacou tryskou alebo v hrnci na platni.
3. Po zohriatí nápoj prelejeme do servírovacieho pohára, pohár dodekorujeme plátkom citróna a vetvičkou rozmarínu a podávame.

VANILLA inCIDER – Strongbow Red Berries a Metaxa
1. Do džezvy alebo hrnca s objemom 1 l nalejeme 40 ml Metaxy. Pridáme čerstvú šťavu z mesiačika citróna, 0,33l cideru Strongbow Red Berries a 10 ml vanilkového sirupu.
2. Jemne premiešame lyžicou a zohrejeme naparovacou tryskou alebo v hrnci na platni.
3. Po zohriatí nápoj prelejeme do servírovacieho pohára, pohár dodekorujeme hrubším plátkom pomaranča a vetvičkou mäty a podávame.

GIN IN FOREST – Strongbow Dark Fruit a gin
1. Do džezvy alebo hrnca s objemom 1 l nalejeme 40 ml ginu. Pridáme čerstvú šťavu z mesiačika citróna, pridáme 0,33 l cideru Strongbow Dark Fruit a 10 ml malinového sirupu.
2. Jemne premiešame lyžicou a zohrejeme naparovacou tryskou alebo v hrnci na platni.
3. Po zohriatí nápoj prelejeme do servírovacieho pohára, pohár dodekorujeme plátkom čerstvého jablka a vetvičkou mäty a podávame.

DARK HERBS – Strongbow Dark Fruit a Becherovka
1. Do džezvy alebo hrnca s objemom 1 l nalejeme 40 ml Becherovky. Pridáme čerstvú šťavu z mesiačika citróna, 0,33l cideru Strongbow Dark Fruit a 10 ml levanduľového sirupu.
2. Jemne premiešame lyžicou a zohrejeme naparovacou tryskou alebo v hrnci na platni.
3. Po zohriatí nápoj prelejeme do servírovacieho pohára, pohár dodekorujeme mesiačikom čerstvého pomaranča a vetvičkou levandule.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.