Chutná a zdravá desiata

Vašich školákov môžete prekvapiť na Mikuláša s vlastnoručne pripraveným domácim cheesecakom v pohári a chutnou tyčinkou, ktorá im dodá energiu a vitamíny na celý deň. 

FIGA

Čerstvé figy obsahujú 80% vody a 25% cukru, sú bohaté na aminokyseliny, vitamíny (A, B1), draslík, vápnik, vlákninu a pektín. Zo zrelých plodov sa pripravuje lekvár, džús, zákusky a iné. Sušené figy obsahujú 18% vody a 60 % cukrov. Plody figovníka podporne pôsobia pri srdcovocievnych ochoreniach, chudokrvnosti, únave, ako močopudný prostriedok i prostriedok na zmäkčenie stolice. Odvar fíg v mlieku sa používa na liečbu kašľa, bolesti v hrudi i krku, pri prechladnutí, angíne, preťažení hlasiviek.

Jogurtový dezert s figami

Tento jogurtový dezert v štýle cheesecake poteší najmä milovníkov exotických chutí. Pokiaľ ho pripravíte do uzatvárateľných pohárov, môžete ho pokojne pribaliť deťom ako desiatu do školy.

P O T R E B U J E T E : kakaové sušienky 60g, mlieko 3 lyžice, Biely Gazdovský jogurt Hollandia 200 g, práškový cukor 1 lyžica, želatína na stuženie krému 10 g, figová marmeláda, 1 lyžica, čerstvá figa a lístok mäty na ozdobu

P O S T U P:
1. Sušienky nalámeme na menšie kúsky, natlačíme na dno pohára, pokvapkáme mliekom a odložíme.
2. V miske zmiešame jogurt s práškovým cukrom a pridáme želatínu pripravenú podľa návodu.
3. Hotovú jogurtovú zmes vlejeme na sušienkový základ a necháme stuhnúť.
4. Po stuhnutí nanesieme marmeládu, ozdobíme čerstvou figou a lístkom mäty.

Tip: Želatína pracuje pomerne rýchlo, preto je dôležité postupovať pri práci s ňou svižne.

VIŠŇA

Plody višne obsahujú minerály (draslík, vápnik, fosfor...), vitamíny (C,K...) aj pektín  a organické kyseliny. Priaznivo pôsobí na pečeň, obličky, črevá, štítnu žľazu, chráni pred chorobami srdca. Je nápomocná pri liečení porúch pamäte, zmierňuje bolesti pri artritíde a znižuje objem kyseliny močovej v krvi. Pohár nesladenej višňovej šťavy ráno a večer zlepší spánok.

Tip: Ovocná bomba – Emco tyčinka 100 % ovocie s višňami

S jesenným počasím prichádza aj obdobie  chrípok a nachladení. Práve teraz sa skvelo hodí niečo, čo vás nabije energiou, vitamínmi aj chuťou do život ako napríklad táto tyčinka z višní. Rubínové bobule z nej robia skutočnú zdravú bombu – majú totiž detoxikačné účinky, pomôžu zhodiť zopár kíl, zaženú problémy so štítnou žľazou či uľavia od nespavosti. Objavte sériu šťavnatých ovocných tyčiniek od českého rodinného výrobcu Emco, ktoré sú tvorené len čistým ovocím. Bez pridaného cukru, bez lepku a, tak ako všetky novinky od Emca, aj bez palmového tuku. Tyčinku 100% z ovocie s višňami kúpite za odporúčanú cenu 0,79 Eur.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.