Leto s úsmevom

Už dávno neplatí, že sa pri nízkosacharidovej diéte musíte vzdať pečiva a príloh. Tak isto neplatí, že je nevyhnutné striktne vynechať alkohol. Aj počas chudnutia si môžete vychutnať pohárik kvalitného českého vína a nemusíte za ním putovať ďaleko.

Ako podávať víno

Správne zvolený pohár je jeden z prvých krokov k úspechu ochutnávania kvalitného vína.
Načo sa často zabúda je, že pred nalievaním by sa víno malo ustáliť, aby všetky vône a chute boli presvedčivé. Ak si chcete vychutnať víno, zvoľte aj správny typ pohára, ktorý má byť z tenkostenného a číreho skla, na tenkej a vysokej stopke. Pohár sa drží za stopku, v prípade ak máte zvyk ho držať za kalich, zbytočne víno zohrievate.

Vzhľadom nato, že biele víno sa podáva chladnejšie, kalich pohára je menší. Rúžové a suché vína sa podávajú s mierne rozšíreným horným okrajom pohára, aby sa na jazyku rozvinula jemná chuť. Pri červenom víne sa podáva širší pohár s baňatým kalichom a väčším objemom, aby sa dobre rozvinul buket. 

- pre biele víno je najvhodnejšia teplota na podávanie 8 až 10 stupňov
bežné červené vína sa podávajú pri teplote okolo 17 stupňov
staršie a plnšie červené vína okolo 18 až 19 stupňov
ľahké a mladé červené vína by mali mať 13 až 15 stupňov
sekty sa podávajú dobre vychladené a ich optimálna teplota je 6 až 8 stupňov

Stačí sa pozrieť na širokú ponuku KetoMix vín a degustovať v pohodlí domova. Vína pochádzajú z vinárstva Altenberk a Vajbar, kde si potrpia na ručný zber a následné šetrné spracovanie. Na chuti a vôni je to patrične poznať. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých druhov. V ponuke nájdete Rulandské šedé, Rulandské modré, Rosé Královny Elišky, Zweigeltrebe a Rosé Kozí Horky ocenené medailou.

V živote každého človeka sú chvíle, keď si chce vychutnať prípitok s rodinou alebo priateľmi. Spojenie alkoholu a diéty však väčšinou nejde dohromady. Pri ketónovej diéte by ste sa mali úplne vyhnúť pivu alebo tvrdému alkoholu, avšak pohárik správne zvoleného vína vašu diétu neohrozí. Samozrejme, aj to má svoje pravidlá. Počas prvého týždňa ketónovej diéty odporúčame alkohol úplne vylúčiť. Po prvom týždni, ak budete mať chuť, siahnite po niektorej z noviniek v sekcii nízkosacharidových vín KetoMix. Tie sú, samozrejme, vhodné pre všetkých, ktorí držia ketónovú diétu.

Poctivá práca ide ruka v ruke s kvalitou. Výber moravských vinárstiev Altenberk a Vajbar bol stávkou na istotu. Doslova kráľovsky sa po náročnom dni bude cítiť každý, kto ochutná unikátne Rosé Královny Elišky. Ročník 2015 zmiešaný z dvoch modrých odrôd – polovica Frankovky a polovica Rulandského modrého, nadchne milovníkov ovocných vôní, predovšetkým jahôd a malín. Sviežu a ovocnú chuť skrýva v sebe aj kabinetné víno Rosé Kozí Horky 2018, kde sú intenzívne cítiť tóny jahôd, malín, mirabeliek, červených ríbezlí a horkastá chuť grepu. Pre svoju ľahkosť sú ružové vína vhodné na záhradnú párty, letnú grilovačku alebo piknik. Rosé sa podáva viac vychladené, aby krásne podtrhlo celkovú sviežosť a arómu. Ružové víno Kozí Horky 2018 získalo striebornú medailu v medzinárodnej vinárskej súťaži Vinum Juvenale 2018.

Akostné odrodové víno Rulandské šedé 2018 podtrhne harmóniu  nielen pri vynikajúcej večeri, ale je obľúbeným spoločníkom aj pri posedení s priateľmi. Pohárik sladkastého lahodného vína s tónmi lieskových orieškov a medu s typickou chlebovou chuťou vám v okamihu zdvihne náladu. Tak isto ako zlatožlté kabinetné víno Rulandské šedé 2018 s veselou vôňou kvitnúcich jarných kvetín a oblou, dynamickou a hladkou vôňou citrónov, mandarínok a pomela, dopraje chuťovým bunkám dokonalý pôžitok. Tieto vína krásne vyniknú v kombinácií s koreneným jedlami alebo rybacími špecialitami. Rovnako môžu vhodne doplniť aj sladké dezerty.

Milovníkov červeného vína poteší víno s prívlastkom Zweigeltrebe 2018. V poháriku tohto vína sa stretnete so sladkými tónmi višní v čokoláde, čiernymi morušami a čučoriedkami s jemným nádychom listov černíc. Hladká, no napriek tomu hutná ovocná chuť s nádychom višní a čučoriedkového kompótu pohladí jazyk a naláka aj čuchové bunky. Ďalšou novinkou, ktorú KetoMix uvádza, je Rulandské modré 2014. Ak k nemu privoniate, zaujme vás svojimi dymovými tónmi a vôňou sušených sliviek. Červené vína sa skvelo hodia k hovädziemu mäsu, divine či syrom. Na rozdiel od bieleho či ružového, je pri červenom víne vhodné ho nechať po otvorení aspoň hodinu odstáť, aby sa vydýchalo.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.