Teplé dni sú stvorné na zmrzlinu

Prvé zmienky o ľadovej maškrte - zmrzline, pochádzajú z historických prameňov zo starej Číny, Indie a starovekého Ríma. Číňania dokázali 200 rokov pred n.l pripraviť jemnú mliečnu ryžovú zmes, ktorá tuhla zabalená do snehu.

Zaujímavosti z histórie

Na rímskom cisárskom dvore bola v obľube ochutená "snehová zmrzlina", ktorú vraj obľuboval nemilosrdný cisár Nero. Prevrat vo výrobe zmrzliny nastal v roku 1550, kedy sa začali potraviny ochladzovať na bod mrazu posypaním soľou a ľadom. S týmto nápadom prišiel Talian Blasius Villafranca.
Predchodca súčasných výrobníkov zmrzliny bol vynájdený v roku 1846, dodávateľom mlieka z Baltimoru Jacobom Fusselom. Prišiel s ručným výrobníkom ľadovej pochúťky. Prvá továreň na zmrzlinu bola založená v Londýne v roku 1870.
O vznik chutného ľadového dezertu, ako ho poznáme dnes, sa pričinila Američanka Nancy Johsonová. Prišla so zariadením na prípravu studeného krému, ktorý si nechala v roku 1843 patentovať. Svoj patent predala výrobcovi kuchynských spotrebičov a o 6 rokov neskôr vznikla prvá veľkovýrobňa zmrzliny.
V 30. rokoch minulého storočia sa objavuje mrazený krém - „zmrzlina na drievku“ vďaka Thomasovi Wallovi, ktorý vo Veľkej Británii spopularizoval zmrzlinu v roku 1922.

Súčasnosť

Ak si myslíte, že Taliani sú najväčšími svetovými konzumentmi zmrzliny, ste na omyle. Predbehli ich Američania, ktorí ročne v priemere zlížu až 22 litrov ľadového potešenia. Na nich sa doťahujú obyvatelia Nového Zélandu a Austrálie s dvadsiatimi a osemnástimi litrami na osobu. V Európe vedú Švédi a Dáni, u ktorých je priemerná spotreba 15 litrov na osobu. Najväčšia zmrzlina bola vyrobená v Kanade v roku 1988 a vážila viac ako 24 ton.

magnum_ruby20

TIP: Magnum Ruby je exkluzívnou a dlho očakávanou novinkou roku 2020

Netradičné a doposiaľ nevídané spojenie, kombinácia lahodnej zmrzliny z bielej čokolády s malinovým krémom a čokoládovou polevou z Ruby kakaových bôbov poteší nielen chuťové poháriky, ale svojím osobitým štýlom aj oči.

V čom spočíva tajomstvo ružovej čokolády? V unikátnom výrobnom procese, počas ktorého sa z kakaových bôbov odrody Ruby uvoľňuje prirodzená chuť bobuľovín a zároveň vyniká jedinečný farebný tón. Otcom nového druhu čokolády je spoločnosť Barry Callebaut, popredný svetový výrobca prémiových čokolád s viac ako 175 rokmi skúseností. Práve jeho dlhoročná expertíza a viac ako 10 rokov vývoja vytvorili podmienky vzniku produktu, ktorý predstavuje najväčšiu novinku vo svete čokolády od objavenia bielej varianty pred 80 rokmi. Rubínová pochúťka sa po svojom uvedení v roku 2017 hrdo postavila do jedného radu k čokoláde horkej, mliečnej a bielej.

Vďaka jedinečnej chuti a ohromujúcemu vzhľadu sa štvrtému typu čokolády čoskoro dostalo veľkého aplauzu zo strany šéfkuchárov a cukrárov. Jej sláva sa postupne rozšírila v Tichomorí, Európe, Južnej Amerike a na Strednom východe. Remeselné aj spotrebné značky začali Ruby používať pri výrobe cukroviniek, zákuskov a sušienok. Teraz si môžu chuť polevy z Ruby kakaových bôbov vychutnať aj milovníci zmrzliny v podobe exkluzívnej Magnum Ruby. A aká je? Nie je horká, mliečna ani sladká - je skrátka jedinečná.

Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena Magnum Ruby na slovenskom trhu: 1,34 EUR *

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.