Makový, orechový, tekvicový - oleje z domácich surovín

Napísal TS, femme 18. september 2018

Popri repkovom, slnečnicovom a olivovom oleji, ktoré využívame najčastejšie, sa čoraz častejšie v slovenských kuchyniach objavujú špeciálne druhy olejov ako sú tekvicový, orechový, makový, ľanový, sezamový, kukuričný, konopný a ďalšie. 

Stopercentne prírodné, za studena lisované zo slovenských surovín, v špičkovej kvalite – také sú špeciálne oleje nového radu, ktorý aktuálne prináša na trh spoločnosť Palma. Makový, orechový a tekvicový olej sú lahodnou odpoveďou na gurmánske chute slovenského zákazníka.

Mak siaty (Papaver somniferum) je jednoročná olejnatá rastlina. Na našom území je považovaný za tradičnú slovenskú plodinu, napriek tomu, že sa k nám dostal až začiatkom 19. storočia. Po rozpade Uhorska, v období 1. Československej republiky sme boli jeho najväčším vývozcom. Okrem toho sa v Československu zameriavali na jeho kultiváciu v šľachtiteľských staniciach, z ktorých vyšlo niekoľko významných odrôd. Odrody delíme podľa využitia na farmaceutické, potravinovéa na jarné, jesenné.

Makové semienka sú zásadité, bohaté na niacín a tiamín (vitamíny B1 a B3), vitamíny E a C, kyselinu listovú a pantoténovú, bielkoviny, vlákninu a sacharidy. Obsahuje najviac vápnika zo všetkých potravín a vysoké percento polynenasýtených mastných kyselín v oleji. Sú vhodné pre prevenciu osteoporózy, podpory tvorby kostného tkaniva, pri lámaní nechtov, reume, migréne, pri vysokom krvnom tlaku, rakovine prsníka, chronickej únave a strese.

Palma Makový olej príjemne prekvapí výraznou makovou vôňou a chuťou. Je lisovaný za studena zo zrelých semien maku, takže neobsahuje ópium, je však bohatý na živiny. Makový olej má vysoký podiel omega-6 mastných kyselín, vápnika a je zdrojom zdraviu prospešných vitamínov a minerálov. Dodá originálnu chuť šalátom, dezertom, môžete ho použiť pri príprave ovocných polievok, makovej štrúdle, namiesto roztopeného masla dochutí makové šúľance, rezance a ďalšie makové dobroty. Orientačná cena: 7 € / 250 ml 

Vlašské orechy predstavujú bohatý zdroj nenasýtených mastných kyselín omega-3, draslíka, železa, vápnika a zinku. Konzumácia vlašských orechov sa odporúča ľuďom, ktorí majú problémy so srdcom, imunitným systémom, nervami, ale aj obličkami (vzhľadom na nízky obsah sodíka). Sú výbornou potravou pre mozog, a tak by nemali chýbať na jedálnom lístku študentov a ľudí vyššieho veku.

Ako čerstvo vylúpnutý orech vonia a chutí Palma Orechový olej. Za studena lisovaný si zachováva všetky dôležité vitamíny, minerály a nenasýtené kyseliny. Vďaka typickej  orechovej chuti sa teší v kuchyni veľkej obľube. Odporúčame vyskúšať ho na dochutenie jogurtov, kaše, tvarohu, mliečnych koktailov, ovocných i zeleninových šalátov. V receptoch na bábovky a koláče skvelo nahradí bežný olej. Ak radi experimentujete, použite orechový olej pri príprave polievok, mäsa či rýb. S bodom zadymenia 160°C je vhodný aj na krátkodobú tepelnú úpravu. Orientačná cena: 8 € / 250 ml 

Pod názvom tekvica sa skrýva celá "rodina" severoamerických rastlín - od obrovskej tekvice veľkoplodej cez "ozdobné" patizóny až po hadovité cukíny. Dužina tekvice (bohatá na vodu a vlákninu) podporuje trávenie, pomáha vylučovať toxíny, žlčové kyseliny a tuky; blahodárne tým pôsobí na činnosť podžalúdkovej žľazy. Za žltú farbu vďačí tekvica karoténom, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie imunitného systému. Až 45 percent obsahu tekvicových jadierok tvoria nenasýtené kyseliny potrebné na transport cholesterolu, regeneráciu bunkových stien, zdravé sliznice a pokožku. Nukleové kyseliny tekvicových jadierok sa podieľajú na obnovovaní buniek a ich zdravom raste.

Je za studena lisovaný z čerstvých  tekvicových semien najvyššej kvality, aby si zachoval cenné živiny, vitamíny a minerály. Palma Tekvicový olej spája v sebe harmóniu príjemnej vône a lahodnej chuti. Obľúbený olej charakteristickej zelenej farby je skvelým pomocníkom v studenej i teplej kuchyni. Delikátne ochutí šaláty, dresingy a nátierky, originálny akcent dodá aj teplým jedlám, polievkam a omáčkam. Orientačná cena: 8 € / 250 ml 

Aby si špeciálne oleje uchovali stopercentnú kvalitu a čerstvosť, skladujte ich v uzatvorenom obale na suchom a chladnom mieste. Po otvorení ich uložte do chladničky a spotrebujte do troch mesiacov. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.