Originálny spôsob, ako vytvoriť poriadok aj vo vašej kuchyni

Pripravujeme v nej obľúbené jedlá, ráno si v nej vychutnávame horúcu kávu, stretávame sa v nej s ostatnými členmi rodiny. Kuchyňa je miesto, ktoré si vyžaduje určitý systém, ktorý si vytvorí každá z nás podľa toho, ako nám to vyhovuje.

kuchyna 1931

Drôtený program 

Väčšina z nás má problém s uskladňovaním potravín a riadov. Nevieme si nájsť systém, ktorý by nám usporiadal komplet celé vybavenie kuchyne vrátane všetkých riadov a potravín. Pomôcť vám v tom môže šikovný a hlavne pevný drôtený program. Drôtené programy ponúkajú úsporné riešenie nielen pre kuchyne, ale aj pre šatníky. V kuchyni však využijete najmä potravinové skrine a výsuvné boxy. Práve drôtený program vám ušetrí úložný priestor a zároveň vám pomôže vytvoriť si určitý systém uskladňovania.

Hrnce do hrncov

Ak chcete ušetriť miesto, tak ukladajte hrnce do hrncov – usporiadajte ich od najväčšieho po najmenší. Ak máte smaltové hrnce, nemusíte sa báť poškodenia povrchu. Ak však máte nerezové alebo keramické hrnce so sklenenou pokrievkou, dávajte ich zvlášť, pretože ľahko by sa vám mohlo stať, že pri vyberaní hrnca poškodíte sklenené pokrievky. Ak máte v kuchynskej linke hlboký šuflík, pokrievky vám odporúčame dávať práve do nich. Určite si police zvlášť na hrnce a zvlášť na panvice, pekáče, mixéry. Mixéry majte umiestnené ideálne v policiach v blízkosti výklopných zásuviek.

Nerobte si veľké zásoby potravín

Ak si chcete vytvoriť poriadok v kuchyni, neodporúčame vám robiť si veľké zásoby potravín. Aj keď vám to príde nemožné, dá sa to. Keď budete nakupovať pomenej a častejšie, budete mať prehľad v tom, čo sa kde nachádza, koľko toho máte a nebudete musieť vyhadzovať potraviny do koša.

Ak ste si dávali vyrobiť drevený nábytok na mieru za dostupné cenydo všetkých miestností, dajte si vyrobiť aj kuchyňu na mieru. Ak disponujete väčšími priestormi, kuchynský ostrovček by vám nemal chýbať. Ak chcete mať poriadok v kuchyni, bez kvalitného drôteného programu, košových systémov, dobrého usporiadania riadov a minimalizovania potravín v špajze to nedokážete.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.