Víno a špargľa – gurmánska harmónia

Už pred 2000 rokmi doviezli Rimania víno a špargľu do Nemecka. V mnohých vinárskych regiónoch, ako napr. Rheinhessen, Bádensko, Falcko alebo Sasko rastie vinič a špargľa v bezprostrednom susedstve.

Lahodné nemecké biele vína tvoria s jemnou arómou bielej špargle skutočne harmonické spojenie. „Pri výbere vína treba dbať na to, aby arómy vína neprekrývali jemne korenistú špargľu,“ upozorňuje inštitút Wines of Germany. Ideálnym sprievodcom špargle sú odrody viniča s jemnou ovocnou kyselinou ako napríklad Silván, Rulandské biele, Rulandské šedé alebo Müller-Thurgau. Dobre sa znášajú aj s trpkastou príchuťou špargle.

Silván so svojou trpkasto-korenistou arómou sa odporúča hlavne vtedy, keď sa biela špargľa pripravuje tradične tak ako v Nemecku: uvarená do polomäkka, s dobrou porciou holandskej omáčky alebo s roztopeným maslom a varenou šunkou. Nielen špargľa, ale aj chuť slanej šunky sa spája s jemnými arómami vo víne a pôsobí osviežujúco.

Aj ryba jemne opečená na masle alebo pošírovaná sa často podáva so špargľou. K tejto kombinácii sa dokonale hodí elegantné víno odrody Rulandské biele, ktorého ľahké orechové tóny pekne dopĺňajú jedlo.
Rulandské biele sa mimochodom najčastejšie pestuje práve v Nemecku. Táto obľúbená odroda sa okrem toho veľmi dobre hodí ku krevetám v spoločnosti bielej špargle.

1.TIP: Vyberané kuchárske umenie – nielen v metropolách

Zoznam Gerolsteiner Restaurant-Bestenliste, rozsiahly rebríček nemeckých reštaurácií na základe rôznych renomovaných sprievodcov reštaurácií, poskytuje prehľad o nemeckej špičkovej gastronómii a najlepšie lokály pre gurmánov. Pritom sa ukazuje, že Nemecko boduje so svojou rozmanitosťou a prítomnosťou vynikajúcich reštaurácií vo všetkých kútoch krajiny. Špičkoví kuchári varia pre hostí v metropolách Berlín, Hamburg, Mníchov a Lipsko, ale aj v menších mestách a na vidieku.

2.TIP: Vyberané kuchárske umenie a trvalá udržateľnosť si navzájom neodporujú

Trend trvalej udržateľnosti možno pozorovať aj v nemeckej gastronómii. Svedčia o tom rôzne značky alebo iniciatívy ako napríklad Greentable, BIOSpitzenköche, Slow Food, Euro-T oques alebo DEHOGA-Umweltcheck. Ich cieľom je podporovať tradičných výrobcov, kulinárske tradície azodpovedné zaobchádzanie spotravinami, pričom sa uprednostňujú sezónne a regionálne produkty.
Skutočnosť, že sa toto zameranie dá spojiť s vynikajúcimi kreatívnymi kuchárskymi kúskami, dokazujú reštaurácie ako Landhaus Scherrer v Hamburgu alebo Nobelhart & Schmutzig v Berlíne, ktoré boli ocenené Michelinskými hviezdami a aj certifikátom Greentable. Aj reštaurácie ako Pfaffenkeller v Kanderne v Markgräflerlande a FLUX Biorestaurant Werratal, ktoré podporujú rôzne iniciatívy týkajúce sa trvalej udržateľnosti, môžu byť rovnako pyšné na ocenenie Bib Gourmand, ktoré im udelil gastronomický sprievodca Michelin.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.