Vytlačiť túto stránku

Čo vám nesmie chýbať v kuchyni?

Napísal KČ 19. február 2018

Keď sa sťahujete alebo prerábate dom, kuchyňa si vždy vyžaduje najväčšiu pozornosť, čo sa týka rozbaľovania krabíc, skladovania pomôcok a prístrojov na pečenie a varenie. Veľa ľudí ma tendenciu hromadiť viac ako len minimálne vybavenie pre kuchyňu. 

kitchen 0218

Niekedy je ťažké odolať ponuke toľkých zaujímavých vecičiek, ktoré nám sľubujú uľahčené varenie. Praktická jednoduchosť v kuchyni si nevyžaduje obetovanie vašej schopnosti robiť neuveriteľné jedlá. V skutočnosti, keď je vaša kuchyňa priestranná a nie je zahrnutá zbytočnými spotrebičmi, ktoré nepoužívate, uľahčuje vám to pripraviť úžasné jedlá a ľahšie sa orientovať v kuchyni.

Ak chcete zjednodušiť kuchyňu, musíte začať odstránením zbytočných riadov a spotrebičov, ktoré nepoužívate a ani nepotrebujete. To znamená, že vaša kuchyňa môže byť obmenená veľmi lacno a ľahko. Veľkým pomocníkom v kuchyni je napríklad tlakový hrniec, ktorý používa na varenie väčší tlak, čím sa pokrm pripraví skôr.

Veci, ktoré v kuchyni nesmú chýbať:

Doska na krájanie

Dosky na krájanie sa dodávajú v rôznych materiáloch - vrátane skla, plastu, dreva a bambusu. Bez nich si varenie nevieme predstaviť. Používame ich pri príprave raňajok, obeda i večere. Okrem materiálu je potrebné zvážiť niektoré ďalšie faktory, ako napríklad veľkosť dosky a požadovanú úroveň údržby. Po preskúmaní všetkých týchto možností môžete vybrať dokonalú dosku na krájanie do vašej kuchyne.

Jedálenské súpravy

Každá kuchyňa potrebuje taniere, šálky a hrnce. Bez hrncov či panvíc by sme neboli schopní pripraviť žiadne jedlo a jedálenské súpravy nám umožňujú ich servírovanie. Kúpiť si ten správny riad nemusí byť vždy ľahké vzhľadom na obrovský výber a sortiment, ktorý ponúkajú obchodné reťazce. Na výbere hrncov si dajte záležať, inak sa môže stať, že vyhodíte peniaze na sortiment, ktorý vám nebude vyhovovať. Kto z nás si nedá rád po výdatnom obede dobrú kávu? Preto aj výber šálky na kávu nepodceňujte. Vedeli ste, že drvivá väčšina ľudí uprednostňuje pitie kávy zo svojej obľúbenej šálky, pretože im tak viac chuti?

vetroshop 0218

Kuchynský mixér

Kuchynský mixér môže zefektívniť prípravu jedla, čím šetrí čas v kuchyni. A akonáhle ho začnete používať , budete sa častejšie zaoberať rôznymi spôsobmi použitia. Nákup kuchynského mixéra znie ako jednoduchá úloha, ale s rôznymi typmi a funkciami, ktoré sú k dispozícii, je potrebné zvážiť, aby vaše nákupy spotrebičov vyhovovali vašim potrebám.

Zdroj foto: Vetroshop