Cez sviatky pozor na nadmerný príjem alkoholu

Najkrajšie sviatky roka sa nezadržateľne blížia. Ak už pomaly nakupujete zásoby potravín a alkoholu, robíte dobre. Vyhnete sa tak veľkému zhonu pár dní pred sviatkami. Nezabúdajte si však dávať pozor najmä na množstvo alkoholu, ktorý vypijete.

vino prosecco 1217

Všetko s mierou

Keď si k štedrovečernej večeri dáte pohár šumivého Prosecca, nikto vám nič nebude vyčítať. Ak však dennodenne budete popíjať, môže sa vám to vypomstiť a o to viac času budete musieť tráviť v posilňovni. Všetko s mierou – aj alkohol a aj jedlo. Potom budete mať oveľa menej problémov s tlakom, žalúdkom a vianočné sviatky si užijete bez najmenších komplikácii.

Nehody a opletačky s políciou

Cez vianočné sviatky si policajti dávajú pozor a robievajú hliadky práve kvôli nezodpovedným sviatočným vodičom, ktorým nerobí problém sadnúť si za volant aj pod vplyvom alkoholu. Nikdy si nesadajte za volant, ak ste niečo vypili. Aj z trošky vína môžete nafúkať a práve preto si vychutnávajte víno vždy len vtedy, keď viete, že nebudete šoférovať.

Neriskujte zbytočne

Aj keď Vianoce sú čas, kedy by sme si mohli dopriať všetko, čo sa týka jedla a alkoholu, mali by sme myslieť na svoje zdravie. Samozrejme, nikto vám nechce hovoriť, že si nemôžete vychutnať rôzne pokrmy a kvalitný alkohol. Musíte však poznať svoju mieru, aby ste nevyviedli niečo, čo by ste neskôr mohli len ľutovať. Kurz prvej pomoci ste možno absolvovali už v autoškole. Chcete sa však ocitnúť v takej situácii, že by ste to boli práve vy, čo by ste potrebovali prvú pomoc? Zamyslite sa nad tým a až potom si otvorte fľašu alkoholu a zjedzte ťažké nezdravé jedlo.

Vianoce sú sviatky pokoja. Nepokazte si ich nadmerným množstvo alkoholu a nezdravým jedlom. Ochutnať ochutnajte, ale nepreháňajte to. Nezabúdajte si poctivo vyberať alkohol, ktorý okoštujete. Vínko vám jednoznačne odporúčame pokojne aj varené. Keď alkohol, tak jedine víno!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.