Varné dosky – typy a ich výhody

Varné dosky patria k tým kuchynským spotrebičom, bez ktorých by bolo varenie zložitejšie. Doba piecok a elektrických platničiek bola svojim spôsobom romantická, avšak od tých čias technika predsa len pokročila o kúsok ďalej.

pr 3011 17

Objasníme vám podľa čoho by ste si mali varnú dosku vybrať

Varná zóna môže byť napojená na plyn, elektriku, prípadne na oba zdroje energie. Môže byť ale riešená aj úplne inak, spôsobom, kedy sú rúra a varná doska od seba oddelené. Práve tento moment dáva rozloženiu spotrebičov a samotnej kuchyni nové možnosti.

Plynové varné dosky

Plynové varné dosky sú najmä vo veľkých, profesionálnych kuchyniach overenou klasikou. Vyznačujú sa predovšetkým rýchlym zahriatím, rýchlou a plynulou reguláciou plameňa a minimálnymi, takmer nulovými únikmi tepla po vypnutí spotrebiča.

Preferovaným materiálom základnej dosky býval smalt, ktorý ale dnes už vytláča sklo-keramika, nerez či sklo. Kritériom pre výber môže byť aj počet a usporiadanie horákov, šírka dosky či doplnkové, najmä zabezpečovacie funkcie.

Elektrické varné dosky

Najväčší prerod z hľadiska technológií a dizajnu zaznamenali elektrické varné dosky. Medzi trendové kúsky patria najmä sklo-keramické a indukčné.

• Sklo-keramické dosky sa vyznačujú rýchlym ohrevom, vysokou bezpečnosťou a jednoliatym povrchom, ktorý minimalizuje tepelné straty. Z funkcií zákazníci ocenia najmä rôzny variácie Quick systémov, teda funkcií s rýchlejším rozohriatím, časovač, bezpečnostné systémy alebo ukazovateľ zbytkového tepla.

• Indukčné varné dosky nerozptyľujú teplo cez médium do priestoru, ale zahrievajú priamo dno varnej nádoby a plocha teda zostáva chladná. Ide o energeticky najmenej náročný proces ohrevu. Predpoklad pre použitie týchto dosiek je ale nerezový, smaltovaný kovový alebo liatinový riad.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.