Čistenie kuchynskej linky neberte na ľahkú váhu

Kuchyňu, v ktorej sa dennodenne varí, spoznáte podľa množstva špinavého riadu a podľa večne špinavého obkladu. Čistenie kuchyne by však ani jedna žena nemala podceňovať.

141117 pr

Pleseň v škárach

V okolí drezu sa v škárach po rokoch môže začať tvoriť pleseň. Odporúčame vám preto vždy dôkladne vyutierať okolie drezu, aby ste zabránili vzniku plesní. Ak máte bledú škárovaciu hmotu, zbadáte to na nej oveľa skôr. Odporúčame vám ale vyberať si skôr lepšiu škárovaciu hmotu, ktorá je odolná voči plesniam. Viete si predstaviť, že by sa vám v kuchyni rozmnožila pleseň?

Citrónová kôra na čistenie drezu

Okrem hubky, ktorou umývate riady, čistite aj drez, a to vždy po každom umývaní riadu. Kúpte si technický papier, poprípade si vyhraďte starú handričku na umývanie drezu, ktorou za pomoci chemikálie vyutierate komplet celý drez. Ak máte granitový drez, ktorý pôsobí luxusnejšie ako „klasický“ drez, budete si dávať pozor, aby ste jeho životnosť neopatrným zaobchádzaním neskracovali. Na čistenie akéhokoľvek drezu skúste použiť citrónovú kôru. Práve ona dokáže odstrániť zašlé fľaky, ktoré ste si mysleli, že už nikdy neodstránite. Okrem citrónovej kôry vám môže pomôcť aj sóda bikarbóna.

Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať

Ak chcete mať krásnu kuchynskú linku, nikdy potraviny nekrájajte na nej, ale použite drevené dosky. Pozor si dávajte najmä na obklad a škáry, kde sa vie tvoriť pleseň. Používajte kvalitné sitko do drezu, ktoré neprepustí žiadne veľké zvyšky potravín. Pri čistení kuchyne nezabúdajte na úchytky. Keď varíte a potrebujete si niečo vybrať z kuchynskej linky, úchytky zašpiníte.

pr kovotech

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.