7 tipov ako piť víno

Víno sa nepije, ale ochutnáva.  Také večerné ochutnávky pri filme alebo s partiou priateľov môžu byť veľmi prijemné. Máme pre vás pár tipov, ktoré je pri „ochutnávaní“ vhodné dodržať.

vino stuple 17

AKO OCHUTNÁVAŤ VÍNO

Trochu etikety

Poznáte ten zvuk, keď sa korok oddelí od fľaše? Premýšľate nad chuťou práve otvoreného vína? Pre jej zdôraznenie vyberte správny pohár a nechajte vyvetrať. Teplota bieleho vína by sa mala pohybovať v rozmedzí 10 – 14 °C, červené víno vyžaduje vyššiu teplotu na škále 16 – 18 °C.

Pohár sa drží za stopku, aby sa víno pri dotyku teplej dlane neohrialo. Nezabúdajte, že sa lahodný mok dolieva len do dvoch tretín pohára, čo je odhadom jeho najširšia časť.

Jedzte

Rodičia nám vždy pred akciou spojenou s alkoholom odporúčali: „Hlavne sa najedz!“ a samozrejme mali pravdu. Vaše telo nebude zaujímať, že na základ do žalúdku v priebehu dňa nebol čas. Pripravte si k vínu malé občerstvenie k zahryznutiu v podobe syru, bielej bagety alebo olív.

Nemiešajte

Kombinácia dobrého vína a tvrdého alkoholu nikdy nie je dobrý nápad. Zostaňte len pri víne. Pokiaľ chcete skúsiť viac druhov, vždy začínajte ľahším a mladším a pokračujte k ťažšiemu a staršiemu vínu. Vy večer oceníte chuť vína a druhý deň ráno vaša hlava aj žalúdok ocení vyzretosť  a zodpovednosť, s akou ste k degustácii pristupovali.

Vždy s vodou

Tento bod sa čiastočne vzťahuje k predchádzajúcemu. Keď víno preložíte vodou, druhý deň vstanete čulí, oddýchnutí s príjemnými spomienkami na večer. Alkohol dehydratuje organizmus, preto je treba vodu neustále doplňovať. Pokiaľ si nechcete kaziť pôžitok z vína, vyberte si kvalitnú čistú vodu. Príkladom môže byť Toma Natura, ktorá vďaka svojmu ideálnemu zloženiu bez akýchkoľvek úprav nijako neovplyvňuje chuť vína.  Dá sa s ňou pripíjať alebo si s ňou víno nariediť.

Ráno múdrejšie večera

Po viacerých pohároch alkoholu sa môže zdať, že poznáte odpoveď na všetky otázky sveta . Väčšie sebavedomie bohužiaľ spôsobuje, že si chcete vyrozprávať staré krivdy, pripomenúť sa bývalému partnerovi či partnerke, alebo vysvetliť tomu súčasnému, že vôbec nie ste opití.

Bavte sa

Tieto tipy môžu pomôcť k hladkému priebehu degustačnej akcie, jej zmyslom je pobaviť sa a užiť si chvíľku bez stresu. Preto nezúfajte, pokiaľ nenájdete vhodnú veľkosť pohára a zaimprovizujte.  Priatelia určite ocenia vašu kreativitu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.