Vrhnite sa aj vy na domáce sušenie darov jesene

Napísal Simona Klérková 19. október 2020

Usušte si ovocie a zeleninu na zdravšie hryzkanie, hríby a slivky do vianočnej kapustnice, šípky na čaj, pripravte si domácu vegetu! Jeseň je čas úrody – jablká a hrušky dozreli v záhradách, pod lesom a pozdĺž cestičiek sa červenajú kríky obsypané šípkami, lesy pozývajú k zberu húb.

pexels_sipky20

Všetky tieto dary prírody plné vitamínov a chuti stačí natrhať – a urobiť si zásoby, z ktorých odjedáme či odpíjame aj počas daždivej jesene a treskúcej zimy. Kedysi dávno poklady z lona prírody sušili naši predkovia v komorách, na peci aj v rúrach, dnes nám ich sušenie uľahčujú praktické domáce elektrické sušičky potravín. S ich pomocou si vieme prichystať v domácej bio kvalite viacero pochutín aj surovín pre zdravie – sušené ovocie ako jabĺčka či slivky na zdravšie hryzkanie pred televízorom namiesto presolených čipsov, sušené ovocné kože skvelé ako desiata pre deti do školy, šípky na zaliatie čaju bohatého na vitamín C, ktorý podporí imunitu aj pri nápore viróz, domácu bio vegetu či iné koreniny na dochucovanie jedál, alebo huby od výmyslu sveta do fajných polievok ako kapustnica, krémová hubová polievka či máčanka.

Prečo je výhodné domáce sušenie potravín?

Sušenie ovocia, zeleniny, byliniek, húb, ale napríklad aj mäsa pozná ľudstvo už tisícročia a vďaka výhodám, ktoré pre výživu organizmu a uskladňovanie potravín predstavuje, sa ho ľudia nemienia vzdať ani v čase moderných technológií. Sušením sa zo suroviny odstráni asi 75 % vlhkosti, ostáva v nej však uchované gro zdraviu prospešné látky, vitamíny, minerály, enzýmy a vysoká koncentrácia chuti. A to bez použitia chémie, či iných konzervantov, s minimom námahy a pri spotrebovaní neveľkého množstva energie. Pri sušení využijeme surovinu na max, keďže vzniká minimálny odpad a usušené dary prírody sa navyše ľahko skladujú. Doma sušené ovocie je bez pridaného cukru a síranov a jeho príprava nás vyjde menej v porovnaní s nákupom sušeného ovocia v supermarketoch. Ak usušené kúsky opätovne namočíme do vody, získame základ na prípravu chutných omáčok, prívarkov a polievok. Sušené ovocie, zelenina, bylinky a huby sú tak vhodnou nutričnou potravinou, ktorá predstavuje nielen spestrenie jedálneho lístka, ale aj vhodný spôsob stravovania v energeticky náročnom období jesene a zimy.

Na čo si dať pri sušení potravín pozor?

Pri sušení potravín sa odporúča surovinu usušiť radšej viac ako menej – aby v usušených kúskoch neostala vlhkosť, ktorá často môže za vznik plesní. Usušené kúsky by sme mali skladovať vo vzduchotesnej nádobe, vrecku alebo taške na tmavom a suchom mieste, napríklad v komore, špajze či v suchej pivnici.

Užitočné rady:

- Hrozno alebo slivky pred sušením nerozkrajujte, sušte ich v celosti
- Sušené marhule sú vhodné najmä pre ľudí s vysokým krvným tlakom a srdcovo-cievnymi ochoreniami.
- Pre zachovanie pôvodnej farby ovocia ho namočte pred sušením do vody s citrónovou šťavou.
- Sušenú koreňovú zeleninu možno veľmi rozumne využiť pod mäso, do polievok alebo dokonca na prípravu domácej vegety.
- Nakladané sušené paradajky do cestovín si môžete pripraviť aj doma. Stačí ich usušiť a zaliať olivovým olejom, prípadne pridať oregano či cesnak na dochutenie.

Ako správne skladovať sušené potraviny?

- Usušené potraviny skladujte v dobre uzatvárateľnej nádobe, nie však v kovovej.
- Pozor na teplotu sušených dobrôt pri ukladaní do nádob! Dávajte ich tam až po vychladnutí.
- Na bylinky postačia aj bavlnené vrecká.
- Naplnené nádoby skladujte na suchom, tmavom a chladnom mieste. Sušené plody si tak uchovajú svoje vitamíny a aromatické látky. Optimálna teplota skladovania je 15°C alebo nižšia.
- Týždeň po uskladnení skontrolujte obsah vlhkosti pokrmu. Ak je vlhkosť prítomná, vysušte ju, inak časom dôjde k jeho skazeniu.

Kvalitná sušička ovocia, zeleniny, byliniek aj húb – čo by mala mať:

Na výber máte celý rad spotrebičov rôznych značiek, stačí si len vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje vám. Ideálna sušička potravín by však mala byť vyrobená z kvalitných materiálov a mala by mať isté parametre, vďaka ktorým sa naozaj stane vaším obľúbeným praktickým domácim spotrebičom, s pomocou ktorého aj vy prepadnete vášni domáceho sušenia. Nemalo by jej chýbať nasledovné:

  • nízka spotreba elektrickej energie, aby ste mohli sušiť potraviny aj dlhšiu dobu bez toho, aby ste ošediveli pri pohľade na účet za elektrinu
  • aspoň 5 flexibilných mriežok – viac je na škodu, lebo na vyššom počte mriežok je viac nakrájaných plátkov potravín, čo znamená predĺženie procesu sušenia a navýšenie spotrebovanej energie
  • mala by mať možnosť regulovať teplotu sušenia od 35 do cca 60 0C v závislosti od konkrétneho typu sušenej potraviny
  • dobrá ventilácia zabezpečí, aby sa dary prírody usušili rovnomerne na všetkých mriežkach
  • použitie priehľadných materiálov na veku a mriežkach, aby ste zakaždým, keď chcete zistiť, či už sú maškrty usušené, nemuseli sušičku otvárať – zbytočne by z nej unikalo teplo

Náš tip: Orava SU-101

Usušte si jabĺčka zo záhrady na hryzkanie pred TV počas dlhých jesenných a zimných večerov, nasušte si hríby do vianočnej kapustnice, bylinky do čajíkov, namiešajte si svoju vlastnú bio vegetu či inú zmes korenín na ochucovanie jedál pri varení! Sušička potravín Orava SU-101 sa ovláda jednoducho stlačením jedného gombíka, umožňuje regulovať teplotu prúdiaceho vzduchu medzi mriežkami pre dôkladné sušenie potravín bez vzniku plesní v rozmedzí od 35 do 70 0C a má príkon len 240 W, aby vás sušenie nevyšlo príliš draho na účtoch za elektriku. Súčasťou balenia je 5 mriežok na sušenie. V manuáli na používanie výrobku nájdete cenné rady, ako sa stať majstrom domáceho sušenia potravín, aj praktický receptár. Môže byť vaša za 45,90 €.

orava_su_101_20

Viac informácií o kvalitných sušičkách potravín nájdete na: www.orava.eu

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.