Miestnosť, kde si vychutnávame s láskou pripravené jedlo

Kedysi sa celé rodiny stretávali pri veľkom jedálenskom stole a pochutnávali si na chutnom domácom jedle. Dnes sa každý jeden člen rodiny stravuje mimo domova. Ak práve premýšľate, ako oživiť miestnosť, kde si vychutnávate s láskou pripravené jedlo, máme pre vás zopár inšpirácií.

kitchen deco 0518

Vyšívané behúne/ obrusy

Ak si chcete váš pekný jedálenský stôl skrášliť a gumové obrusy sa vám vôbec nepáčia, vyhľadajte si v skrinke klasické vyšívané behúne a obrusy na stôl. V súčasnosti obchodné reťazce predávajú obrusy a behúne s klasickými výšivkami, aké ste poznali z detstva. Ak máte doma takéto zachovalé vyšívané behúne a obrusy, neváhajte a dajte si ich na váš jedálenský stôl.

Odporúčame kupovať ľanové behúne s peknými bielymi krajkami alebo ľudovými výšivkami. V kombinácii s kvetmi vo vázach váš jedálenský stôl krásne ozdobia.

Vázy s čerstvými kvetmi

Nič viac nedokáže jedáleň oživiť ako krásne čerstvé kvety vo váze. Ak máte na záhradke zasadené kvety, pokojne si ich zopár doneste aj do jedálne. Krásne rozvoňajú celú jedáleň, priestor zútulnia a váš jedálenský stôl už nebude vyzerať nudne.

Ak nechcete kupovať drahé nekvalitné vázy a radšej investujete do kvalitnejších krištáľových pohárov na víno, skúste si vyrobiť vázu aj z klasického zaváraninového pohára alebo dokonca z fľašky na víno. Kúpte si jutové stuhy alebo elastickú krajku a ozdobte si nimi zaváraninový pohár. Kombinácia lúčnych kvetov, bielej krajky a jutovej stuhy je prekrásna.

Zaujímavý luster

Ak chcete oživiť jedálenský priestor, skúste vymeniť starý luster za nový moderný a hlavne visiaci luster. Tento luster by mal krásne osvetliť najmä plochu jedálenského stola a jedálenské stoličky. Vyberajte si luster s netypickým tvarom a nadčasovým dizajnom a uvidíte, že už viac nebudete musieť nič kupovať.

Skúste tieto naše rady aplikovať aj u vás doma. Čo poviete, bude vaša jedáleň vyzerať krajšie?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.