Máte chuť na sladký obed? Pripravte si dokonalé jahodové knedle.

Všetci máme jedno spoločné. Túžime si pochutnať na dokonalých pokrmoch. Ak patríte medzi tých, ktorí si jedlo vychutnajú viac doma, iste oceníte možnosť, ako zaistiť svojim pokrmom perfektnú chuť, za ktorú by sa nemusel hanbiť žiadny kuchársky profesionál.

Stačí vám k tomu len jediné - tlačidlo PlusSteam™ na vašej parnej rúreIde o technológiu, ktorá na začiatku pečenia pridá ku horúcemu vzduchu aj paru. Tá vytvorí zlatistú a chrumkavú kôrku, avšak mäkkú vnútornú štruktúru pokrmov zachová. Vplyvom pary cesto tiež krásne dokysne, vďaka čomu bude výsledok ešte nadýchanejší a ľahší. Potešte svoje mamičky, partnerky či priateľky lákavou dobrotou. Ohromte ich vynikajúcimi delikatesami, ktorým neodolajú. S dotykom pary ich hravo pripraví každý. Tak plnou parou k lepšiemu pečeniu!

Jahodové kysnuté knedle - z multifunkčnej parnej rúry

Prísady na jahodové kysnuté knedle

500 g polohrubej múky, 350 g čerstvých jahôd, 15 g droždia, 250 ml mlieka, 1 žĺtok, 30 g cukru, soľ

Príprava

1/ Pripravte si cesto 

Vo vlažnom mlieku s trochou múky a cukru necháme vzísť rozdrobené droždie. Zmes potom vlejeme do misy so zvyškom preosiatej múky, pridáme žĺtok a štipku soli. Vypracujeme cesto, ktoré nesmie byť tuhé ani lepkavé, prikryjeme ho utierkou a necháme asi hodinu kysnúť na teplom mieste. 

2/ Knedle naplňte ovocím 

Po vykysnutí cesto rozvaľkáme na približne 1,5 cm hrubý plát a nakrájame na štvorce rovnakej veľkosti. Na jednotlivé diely cesta položíme ovocie a starostlivo zabalíme. 

3/ Uvarte ich v pare 

Guľaté knedličky necháme chvíľu odpočívať pod utierkou, potom ich preložíme na dierovaný plech a dáme do predhriatej parnej rúry Electrolux nastavenej na funkciu PlusSteam™ (Vlhká para) na 96 °C po dobu asi 15 – 20 minút. Ak chceme knedličky opäť zohriať, umiestnime ich na dierovaný plech a vložíme do predhriatej rúry nastavenej na rovnakú funkciu s teplotou 96 °C na 8 – 10 minút. Dobrú chuť!

TIP: Ak využijete špeciálnu akciu Electrolux a do 7. mája 2018 si zakúpite sporák alebo parnú rúru s funkciou PlusSteam™ zaradenú do akcie, môžete získať až 140 eur späť. Stačí si u vybraných predajcov zakúpiť vybraný model spotrebiča a do 14 dní od dátumu nákupu sa zaregistrovať na plussteam-cashback.moj-electrolux.sk. Všetky informácie nájdete aj na stránke: Plnou parou k lepšiemu pečeniu.

Para dodá surovinám vlhkosť, zvýrazní ich chuť a podčiarkne prirodzenú štruktúru každej ingrediencie. Pochutnajte si na šťavnatom steaku, chlebe či bagete s chrumkavou zlatistou kôrkou alebo na zelenine, ktorá si uchová nielen prirodzenú farbu, ale aj cenné vitamíny. Varenie a pečenie s parou je praktické, zdravé, pohodlné, ale hlavne prináša chutné výsledky. Dodajte známym chutiam nový rozmer – objavte výhody pary a ušetrite!

Viac na www.electrolux.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.