Móda v kuchyni

Napísal TS Datart, Gorenje, LG, MORA 11. október 2017

Módnym trendom nepodlieha len oblečenie, ale aj kuchyne. Tie najnovšie pre nadchádzajúci rok prinášajú moderné materiály korpusov, dvierok i pracovných dosiek, ktoré sú navyše veľmi praktické. Dôležitým prvkom je aj účinné a efektné osvetlenie a široká ponuka úsporných spotrebičov.

V posledných rokoch vládli kuchyniam lesklé povrchy. Atraktívny vzhľad ale predovšetkým u tmavších farieb spôsoboval vrásky na čele nejednej gazdinky. Lesklé dvierka sú totiž magnetom na najrôznejšie odtlačky. "Súčasným trendom sú matné povrchy typu ultra matt so zamatovým povrchom. Vyzerajú perfektne a navyše sa ľahko udržujú a sú veľmi odolné proti odtlačkom prstov," hovorí Iva Vrbová, manažérka kuchynských štúdií Datart.

Predtým veľmi populárnu bielu farbu v posledných rokoch nahrádzajú materiály s dekórom kameňa, betónu, dreva, keramiky a kovu. "Pre modernú kuchyňu sa napríklad hodí kombinácia bronzového dekóru a čierneho supermatného povrchu. Pre milovníkov industriálneho dizajnu je potom zaujímavým variantom kuchyne dezén sivého betónu s reprodukciou leštenej ocele. Výhodou moderných materiálov a povrchov je ich univerzálnosť. Možno ich veľmi dobre kombinovať s mnohými ďalšími farbami, ale aj ďalšími povrchovými úpravami ako sú imitácie keramiky, betónu, dreva alebo kameňa," vysvetľuje Iva Vrbová.

V kuchynských štúdiách Datart si zákazníci môžu vyberať z viac ako 10 000 možností materiálov a kuchynských prvkov. Kuchyne sú vyrábané z prémiových materiálov. "Zákazníci sa nemusia o nič starať, kuchyňu navrhneme, zostavíme, vybavíme spotrebičmi a zabezpečíme všetky práce," upresňuje Iva Vrbová.

V ponuke sú teraz aj trendy korpusy vo veľkostiach XL (79,2 cm) a Maxi (86,4 cm). Ich vyššia výška prináša ďalšie úložné priestory a sú veľmi praktické pre všetkých, ktorí sa u bežnej kuchynskej linky musia hrbiť. U maxi korpusov je výška pracovného stola až o 15 centimetrov väčšia, u XL konštrukcie potom až o desať centimetrov. Konečnú výšku pracovných stolov je ale samozrejme možné nastaviť podľa želania.

Dizajnovou novinkou sú i skrinky s výsuvnými šuplíkmi bez predných dvierok. Iva Vrbová dopĺňa: "Otvorené šuplíky sa hodia do trendových kuchýň s otvorenými policami a regálmi. Pôsobia vzdušne a vytvárajú v kuchyni veľmi príjemnú atmosféru."

Moderná kuchyňa sa nezaobíde bez kvalitného osvetlenia. Nové technológie LED osvetlenia zaistia nielen dostatok svetla pre pracovnú dosku, ale aj štýlové osvetlenie úložných priestorov, chrbtových panelov a novo aj bočných hrán skriniek. V podstate všetko záleží len na potrebách zákazníka, technologické možnosti sú dnes obrovské.

Kuchynské štúdiá Datart ponúknu pre moderné kuchyne samozrejme aj plnú paletu kuchynských spotrebičov rôznych značiek veľkých i malých kuchynských spotrebičov, ktoré dotvárajú vzhľad kuchyne. Viac na www.datart.sk

DIZAJNOVÝ TIP

Francúzsky dizajnér vytvoril v spolupráci so spoločnosťou Gorenje novú kolekciu kuchynských spotrebičov. Tie sa teraz môžu jednoducho stať súčasťou vašich domácností. Podstatou novej kolekcie je nadčasová estetika a jednoduchosť, ktorou je dizajnér preslávený. Nová kolekcia voľne stojacich kombinovaných chladničiek, mikrovlnných rúr, vstavaných multifunkčných rúr, varných dosiek, odsávačov pár a umývačiek riadu je dostupná v čiernej alebo bielej farbe. Spotrebiče sú elegantné, intuitívne a spájajú to najlepšie, čo súčasné technológie dokážu. Či už kúzelný svet spotrebičov gorenje poznáte alebo ho ešte len objavujete, v októbri budete mať možnosť premeniť kuchyňu na miesto, kde všetko ide samé.

Ako mávnutím čarovného prútika

Rovnako jednoduchý ako dizajn celej kolekcie, je aj trik, ktorým získate tieto magické spotrebiče do svojej domácnosti. Stačí, ak budete v období od 1. do 31. októbra sledovať FacebookInstagram značky gorenje. Jediné, čo budete potrebovať, je kúzelný kľúč, ktorý vám otvorí dvere do súťaže. Vyhrať môžete spotrebiče v hodnote 3 700 €, vďaka ktorým sa vaša kuchyňa premení na magické miesto.

KLENOT V KUCHYNI

Výskumy ukazujú, že zákazníci LG otvárajú chladničku v priemere 79-krát za deň1. Napriek tejto skutočnosti 4 z 10 zákazníkov majú problém si zapamätať, čo v chladničke je, čo vedie k vyhadzovaniu skazených potravín2. LG preto vytvorilo nápaditú chladničku InstaView Door-in-DoorTM, ktorá umožňuje poklepaním rozsvietiť priestor pre často používané položky v chladničke. Pri výbere potravín tak nie je nutné chladničku otvárať.

Jednou z hlavných priorít spoločnosti LG je energetická účinnosť. Výskum spoločnosti odhalil, že každý rok sa vyplytvá od 50 do 120 kWh energie kvôli únikom chladného vzduchu v dôsledku otvárania dverí chladničky3. Aby sa tejto strate čo najviac zamedzilo, LG vyvinulo chladničku InstaView Door-in-Door™, ktorá umožňuje pohľad do chladničky, bez nutnosti ju otvárať. Dvojnásobným poklepaním na priehľadné dvere sa osvetlí jej interiér a je zreteľne vidieť jej obsah. Odozva verejnosti prekvapila - kedykoľvek spotrebitelia videli takú chladničku v obchode, nemohli odolať pokušeniu na dvere zaklopať. Chladnička LG InstaView Door-in-Door™ sa stala predmetom diskusií, pretože v podstate premenila spôsob, akým spotrebitelia chladničky používajú. Najčastejšie konzumované potraviny ako čerstvé limonády alebo mlieko, sa umiestnia v predných dvierkach chladničky. Vďaka nižšej frekvencii otvárania hlavných dverí zostávajú potraviny dlhšie čerstvé a rovnako sa zvyšuje aj úspora energie.

NÁVRAT K OVERENEJ ZNAČKE

Legendárna česká značka MORA datuje svoj vznik už od roku 1825. Sporáky MORA, ktoré boli dlhé roky vlajkovým výrobkom značky, sa v priebehu rokov stali neodmysliteľnou súčasťou každodenného života snáď každej československej domácnosti.
Táto obľúbená značka tento rok prekvapí nielen novou generáciou všetkých kategórií spotrebičov, ktoré ponúka, ale aj úplne novým komunikačným konceptom. aktuálnu cieľovú skupinu značky, ale aj mladších spotrebiteľov, t.j. mladé rodiny a ľudí z nižšej vekovej kategórie, ktorí majú radi kvalitné lokálne značky.
Spotrebiče novej generácie ponúkajú čistý a moderný dizajn s množstvom nových technológií a praktických funkcií.

Odsávače pár a vstavané rúry

Nová generácia odsávačov pár MORA sa postará o čistý vzduch v kuchyni bez nepríjemných výparov a zápachu, bez ohľadu na jedlo, ktoré práve pripravujete. Podľa vašich preferencií a dispozície kuchyne môžete zvoliť komínový, vertikálny, ostrovčekový, teleskopický alebo podskrinkový odsávač. Napríklad elegantný komínový odsávač OK 697 GX je s dizajnom kombinujúcim nerezčierne sklo skutočnou ozdobou kuchyne. Digestor je vybavený 3 rýchlosťami, dotykovým ovládaním, LED osvetlenímkovovým filtrom proti mastnote, ktorý nie je potrebné meniť – stačí ho umyť v dreze či umývačke riadu. Značka MORA, ako jediná na trhu, ponúka odsávač, ktorý má až 7 možností odťahu a je vhodný predovšetkým do panelových bytov (model OP 620 X). 

Multifunkčná rúra VT 779 BX15 funkcií pre dokonalé pečenie. Nadšenie začiatočníkov aj skúsených kuchárskych majstrov vzbudzuje nový elektronický programovací modul s prednastavenými programami pečenia a možnosťou uložiť až 8 vlastných receptov. Zaváranie, rozmrazovanie, predhrievanie, výroba domáceho jogurtu, pečenie na niekoľkých plechoch zároveň, bez miešania vôní a chutí, špeciálny program na pečenie mäsa... nová rúra MORA skrátka dokáže takmer všetko, na čo si spomeniete! Vnútorný zaoblený tvar rúry, inšpirovaný tradičnou kamennou pecou, umožňuje voľnú cirkuláciu horúceho vzduchu rovnomerne zo všetkých strán. Jedlo je vďaka tomu vždy dokonale upečené: chrumkavé zvonka a šťavnaté vo vnútri. Vďaka objemu rúry 65 l už nebude problém ani pečenie obrovskej husi. Špeciálny ochladzovací systém sa postará, aby dvierka rúry ostávali chladné, čo ocenia nielen rodiny s deťmi. K domácej pohode prispeje aj systém šetrného a tichého zatvárania dvierok KOMFORT. Starosti nespôsobí ani obávané čistenie rúry – s programom EcoClean sa rúra MORA čistí veľmi jednoducho, bez veľkej námahy a takmer sama. Viac na www.mora.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.