Upratovanie kuchyne

Kuchyňa je miesto, kde sa pripravuje a poväčšine aj konzumuje s láskou pripravené jedlo. Udržiavať si ale poriadok v nej je poriadna fuška. Nejednej gazdinke dá táto činnosť zabrať.

kitchen 1067x800

Keď sa ponáhľame a zároveň si chceme pripraviť chutné jedlo, stáva sa, že kým nájdeme ten správny hrniec/ misu, dokážeme zašpiniť veľké množstvo riadov. Sem-tam sa stane, že nám niečo kvapne na koberce, na obkladačky, alebo nebodaj sa stihneme obariť vriacou vodou. V kuchyni býva niekedy chaos, najmä vtedy, ak sa nachádzame v časovej tiesni. Ako však upratovať svoju kuchyňu?

Kuchynská linka, drez

V prvom rade myslite na to, že práve na týchto miestach sa hromadí najviac baktérii. V dreze umývate riady, na linke pripravujete pokrmy. Treba ich pravidelne čistiť, aby sa baktérie, ktorých je v kuchyni neúrekom, neprenášali na potraviny. Odporúčame vám drez čistiť citrónovou kôrou, poprípade octovou vodou. Kuchynskú linku by ste aspoň raz do roka mali celú povykladať a dôkladne povytierať. Pomôcť vám môže aj papier do kuchynských liniek, ktorý určitým spôsobom chráni povrch kuchynskej linky. Stôl naopak ochránite protišmykovým obrusom.

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Upratovanie kuchyne nebude až také náročné, ako sa vám spočiatku môže zdať. V prvom rade nikdy, ale naozaj nikdy neodkladajte umývanie riadov na neskôr. Zaschnuté kúsky jedla vám pri umývaní môžu upchať odtok. Neostane vám nič iné, len situáciu okamžite riešiť a v najhoršom prípade volať vyškoleného vodára, ktorý má s prepchávaním odtoku bohaté skúsenosti.

V prípade podlahy je nutné ju vysávať kľudne aj každý druhý deň. Veď kde inde bude najviac smetí na zemi, keď nie v kuchyni? Dávajte si pozor, lebo pri príprave jedla a upratovaní sa ľahko môžete pošmyknúť na behúni alebo na malom kusovom koberci. Odporúčame vám do kuchyne dávať koberce, ktoré sú na spodnej strane pogumované, čím bránia tomu, aby ste sa pošmykli. Keď také nemáte, radšej si obujte šľapky Birkenstock.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.