Gurmánske potulky po Burgenlande

V Burgenlande zažijete 2000 hodín slnečného svitu počas 300 slnečných dní v roku vďaka geografickej polohe a posledným výbežkom Álp, ktoré chránia územie pred zlým počasím od západu.

burgenland culinaria 1000x600

Na východe sa otvára Panónska rovina s miernym podnebím. V Burgenlande majú 13 regiónov pôžitku: od chytania rýb v Neziderskom jazere – medzi mimoriadne obľúbenú rybu patrí zubáč, z juhu bylinky – nechtík, medovka či mäta, 15 odrôd čerešní v pohorí Leitha, marhule z Kittsee s hlavnou odrodou „Maďarska najlepšia“, paradajky a papriky zo Seewinklu, chutné mäso zo stepného hovädzieho dobytka, ktorí sa pasie južne od Apetlonu a Illmitzu, chutnučké bravčové mäsko z mangalice, juhoburgenlandské pasienkové husi a nakoniec zickentálsky bahenný býk, plemien Galloway a Angus.

1. tip: Vo Frauenkirchene pestuje Erich Stekovics svoje vychýrené paradajky. Na jeho rajčinových poliach má približne 3200 odrôd a predáva ich ako ušľachtilú pochúťku najmä v pohároch. V predajni na jeho hospodárstve dostanete tiež paradajkové chutney a sušené nakladané paradajky. Okrem toho v ovocných sadoch chová husi a na sv. Martina v novembri sa stávajú vyhľadávanou pochúťkou. Na špeciality z ovčieho mlieka aj mäsa treba ísť na farmu Christy a Wolfganga Hautzingerovcov v Tadtene. Na inom mieste sa vyrába 24 mesiacov zrejúca údená prírodná šunka prosciutto Wulka, ktorá je známa aj pod meno „kladivové mäso“. V južnom Burgenlande predáva skupina žien bylinky do kuchyne a na čaje a jablone zasa preslávili obec Kukmirn. Z tejto obce pochádzajú aj najlepšie pálenky v celom Rakúsku a ponúka aj whisky „Pannonia Blend“.

2.tip: Tradičnú regionálnu kuchyňu na vysokej úrovni ponúkajú Reisingerovci v Pöttschingu. Jedlá panónskej kuchyne pripravuje Michal Rabina, ktoré stoja za ochutnanie v bývalých kniežacích stajniach na zámku Esterházy v Eisenstadte. V reštaurácii „Modrá hus“ vo Weidene/See kombinuje šéfkuchár Oliver Wiegand klasiku z hostincov s kozmopolitnou kuchyňou a historická ulica Kellergasse v Purbachu je preslávená viechami a typickými burgenlandskými špecialitami – od fazuľového závinu s uhorkovým šalátom až po domácu tlačenku.

Elegantné menu až so šiestimi chodmi ponúka mladá hviezda medzi šéfkuchármi Helmut Gangl v „Traube“ v hoteli Reiters Supreme v Bad Tatzmannsdorfe. Atmosféru najkrajšieho hostinca si vychutnáte v „Dankbarkeit v Poderssdorfe a gastronomický vrchol si nenechajte újsť v „Taubenkobel“ v Schützen am Gebirge.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.