Ako správne skladovať repkový olej

O tom, ako a kde rastlinné oleje uchovávať, sme sa porozprávali s riaditeľom Ústavu potravinárstva a výživy na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU prof. Ing. Štefanom Schmidtom, PhD.

 

Rastlinné oleje sú veľmi citlivé na svetlo, teplo či vzduch. Nerafinované, čiže za studena lisované, sú oveľa citlivejšie ako oleje rafinované. Práve preto je dôležité skladovať ich správne.

Pri skladovaní repkového oleja by sme si mali zapamätať niekoľko zásad:
• Neprelievajte ho z fľaše do inej nádoby – balenie od výroby umožňuje dlhšie zachovať trvácnosť a predísť jeho potenciálnemu znečisteniu;
• Olej by mal byť skladovaný v chlade a tieni. Aby ste látky v oleji chránili pred oxidáciou, nezabudnite dobre uzavrieť fľašu. Hneď, ako dovaríte, odložte fľašu do chladničky alebo na poličku v chladnej komore. Takto si olej najdlhšie zachová čerstvosť, nie je vystavený vplyvom slnečného žiarenia a stojí na chladnom mieste – predovšetkým ďaleko od sporáka alebo rúry.

Nesprávne uskladnenie
• Na slnku
• Na teplom mieste
• Na vlhkom mieste

Kvalita a trvanlivosť
Pri dodržaní vyššie spomínaných pravidiel a pokynov na etiketách predĺžime trvanlivosť oleja a predídeme zníženiu jeho kvality.

Netreba na to zabúdať, lebo rastlinné oleje majú mnohé vlastnosti, pre ktoré by sme ich mali pravidelne využívať. Medzi najpopulárnejšie u nás patrí olivový či slnečnicový. Avšak repkový olej nie je doceňovaný. Svojím zložením sa vyrovná iným olejom. A nielen to, obsahuje desaťkrát viac omega-3 mastných kyselín ako olivový olej . Práve preto sa repkový olej označuje aj ako ,,olivový olej severu“. Rafinovaný repkový olej sa navyše vyznačuje neutrálnou chuťou a vôňou. „Je preto vhodný tak do teplej, ako i studenej kuchyne ‒ senzorické vlastnosti má výborné a má vynikajúce zloženie mastných kyselín s obsahom v našej strave nedostatkových omega-3 mastných kyselín. Naviac má veľmi kvalitné zloženie tzv. sprievodných látok, predovšetkým v tuku rozpustných vitamínov, fytosterolov, karotenoidov a antioxidantov,” vysvetľuje prof. Ing. Štefan Schmidt, PhD.
Medzi veľké prednosti repkového oleja patrí najmä jeho odolnosť. Repkový olej si udržuje čerstvosť dlhšie, a to najmä vďaka veľmi dobrej oxidačnej stabilite.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.