Prieskum: Ako trávime svoj čas a ako sa zmenili naše nápojové návyky

Nezávislý spotrebiteľský prieskum, ktorý prebehol v závere minulého roka, poukázal na veľkú popularitu colových nápojov – pravidelne ich pije 73% z nás. Najväčšej obľube sa teší Coca-Cola, ktorá víťazí vďaka svojej skvelej chuti a najčastejšie sa pije na osvieženie.

Viac ako 90% opýtaných pije colové nápoje a takmer tri štvrtiny si ich doprajú pravidelne. A práve nápoj Coca-Cola označilo za svoj najobľúbenejší 72,4% respondentov. Pri výbere spotrebitelia väčšinou uprednostňujú klasicky sladený variant – preferujú ho takmer tri štvrtiny (71,5%) z nich. Po verzii bez cukru radšej siahne 23,9% opýtaných. „Zaujímalo nás, čo radi pijeme k jedlu a ako pandémia ovplyvnila naše preferencie. Ukázalo sa, že zatiaľ čo v reštauráciách sme si predtým k jedlu objednávali prevažne colové nápoje, doma teraz k jedlu pijeme najmä vodu. Tretina respondentov si však aj doma dá k obedu či večeri svoju obľúbenú colu,“ hovorí Veronika Němcová, riaditeľka komunikácie a udržateľnosti v spoločnosti Coca-Cola SR a ČR.

K jedlu v reštaurácii si 58% ľudí objednáva colové nápoje a druhou najčastejšou voľbou sú domáce limonády (37%). Doma je to však najčastejšie voda, k jedlu si ju dá 73% z nás. Druhé miesto patrí džúsom, siaha po nich 39% a colový nápoj si doma k jedlu vychutná 32% opýtaných.

Práve doma teraz trávime takmer všetok svoj čas, preto je ešte dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, dokázať si chvíle so svojimi blízkymi ozvláštniť a užiť. Výsledky prieskumu ukázali, že dobré jedlo a pitie v tom hrá zásadnú úlohu (50%). Hneď v závese nasledovalo varenie a pečenie (39%). Jediná aktivita, ktorá v spríjemňovaní času stráveného doma prekonala jedlo, je spoločné sledovanie filmov (76%).

Živá cooking show priamo vo vašej kuchyni

cocacola_varenie21

Spoločný čas so svojimi blízkymi a dobré jedlo a pitie si teraz môžete užiť aj prostredníctvom série živých livestreamov, ku ktorým Coca-Cola prizvala ambasádorov Mareka Pavalu, českého kreatívneho kuchára a finalistu súťaže MasterChef 2012, a Máriu Čírovú, slovenskú speváčku a skladateľku. Zídu sa na Instagrame tri soboty vo februári a marci, a v reálnom čase budú variť zaujímavé recepty svetových chutí, ktoré zvládnete pripraviť spoločne s nimi v pohodlí svojho domova.

„Naším cieľom je pomôcť nájsť cestu k radosti prostredníctvom spoločne strávených chvíľ s našimi blízkymi – ako inak, než dobrým jedlom a pitím. Preto tento rok prinášame živé varenie priamo do našich kuchýň. Budeme variť spoločne v reálnom čase, užijeme si pekný čas s rodinou a ešte sa výborne najeme,“ vysvetľuje myšlienku projektu Kateřina Třísková, brand manažérka značky Coca-Cola zodpovedná za celý koncept s názvom Spolu chutí najlepšie.

Prvý, zhruba hodinový livestream prebehne už túto sobotu, 20. februára 2021, od 18:00 hod. Všetky informácie a odkaz na stream nájdete na Instagrame Coca-Cola Česko a Slovensko. Ďalšie potom budú nasledovať 6. a 20. marca 2021. Pripojiť sa môže zadarmo každý milovník dobrého jedla a pitia.

Súťaž o kuchynské potreby a školu varenia

cocacola_smeg21

Bonusom pre všetkých vášnivých domácich kuchárov je možnosť zasúťažiť si o svetové kuchynské potreby Potten & Pannen – Staněk. Súťaž prebieha na webových stránkach www.coca-cola.cz a zapojiť sa do nej môže každý, kto si zakúpi súťažné balenie Coca-Cola. Každý deň bude vyhlásený jeden výherca kvalitného kuchynského pomocníka. Hlavnou výhrou je slávny kurz varenia s Marekom Pavalom v jeho kempe Fuego.


Výskum „Colové“ nápoje zrealizovala  agentúra DATANK s.r.o. v novembri 2020 a vo februári 2021 na vzorke 1609 respondentov v ČR.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.