Prieskum vín od Vitis Pezinok odhalil viaceré nové skutočnosti

Jednou z nich je aj to, že napriek tomu, že si Slováci vedia v obchode vybrať víno, málo z nich sa naozaj vyzná v rozličných odrodách. Takmer 35 % respondentov sa vyjadrilo, že nemá obľúbenú odrodu bieleho vína alebo že túto otázku neriešia. 

Podobne to bolo aj pri červenom víne (42,2 %) a najmenšia znalosť odrôd sa ukázala pri ružovom víne – až 69,9 % respondentov nemalo obľúbenú odrodu ružového vína.

Výsledky tohto prieskumu ukázali, že aj napriek tomu, že Slováci majú relatívne dobrý základný prehľad o vínach, ešte stále je tu priestor na zlepšenie všeobecného povedomia a znalostí. „Na túto výzvu sme sa rozhodli proaktívne zareagovať a stať sa spoločnosťou, ktorá poskytne všetkým Slovákom tie najdôležitejšie informácie o vínach, ich kvalitách a možnostiach ich párovania s jedlami,“ vysvetľuje konateľ Vitis Pezinok Peter Krúpa.

S týmto cieľom Vitis Pezinok spustil sériu edukačných informácií a článkov zastrešených v projekte názvom Sprievodca vínami. V ňom na pravidelnej báze zoznamuje čitateľov s rôznymi odrodami vín a ponúka im praktické someliérske rady. Tieto edukačné aktivity navyše multikanálovo šíri aj cez svoju internetovú stránku a sociálne siete. Cieľom nie je, aby každý Slovák bol naslovovzatým odborníkom na víno, ale aby Slováci viac rozumeli vínu, získali lepší prehľad, vyberali si správne a vedeli si vychutnať víno kvalitnejšie ako doteraz.

Najnovší rad pre tých, čo vedia oceniť kvalitu

Slovenskí zákazníci si dnes môžu vychutnať ešte viac kvalitného vína aj vďaka najnovšiemu radu vín, Vitis Poézia. Ide o slovenské akostné odrodové vína s prívlastkom, v ktorých nájdu zaľúbenie ako bežní zákazníci, tak aj skúsení someliéri. Rad Vitis Poézia obsahuje osem slovenských akostných odrodových vín s prívlastkom: Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Dunaj, Frankovka modrá, Frankovka modrá rosé, Rizling rýnsky, Rulandské šedé a Silvánske zelené. Viaceré odrody  už získali ocenenia na prestížnych domácich súťažiach. Najviac medailí pozbieral Rizling rýnsky  - päť medailí, Chardonnay dve a po jednej majú Cabernet Sauvignon a Rulandské šedé. Okrem tohto radu vín ponúka Vitis Pezinok aj ďalšie stabilné kolekcie vrátane Vitis Galéria alebo Chateau Pezinok.

vina_vitis_poezia

Nová tvár Vitis Pezinok

Súčasťou aktuálnych aktivít Vitis Pezinok je aj nadviazanie spolupráce s novou ambasádorkou značky – someliérkou Karin Kovácsovou. Karin Kovácsová je víťazka someliérskej súťaže Vitis Trophée Junior 2016 a finalistka Miss Slovensko 2017. Začiatok spolupráce s mladou, modernou a ambicióznou  someliérkou je len pokračovaním filozofie spoločnosti Vitis Pezinok oslovovať a vzdelávať čo najväčšiu skupinu ľudí a ponúkať im nielen kvalitné vína, ale aj relevantný a edukatívny obsah v tradičných médiách, no tiež na tých sociálnych.

somelierka_vitis

www.vitis.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.