Alternatíva je v kurze

Premena rastlín na jedlo a nápoje je citlivým a efektívnym spôsobom, ako širokému spektru konzumentov poskytnúť zdravé možnosti stravovania, ktoré sú navyše menej škodlivé pre planétu. 

recept alpro0418

V porovnaní s klasickým mliekom je k výrobe Alpro nápojov potrebných 2x menej pôdy, 4x menej vody a pri výrobe sa vyprodukuje 2,5x menej CO2. Vďaka obsahu vitamínov a minerálov sa nemusíte báť, že by vám vo výžive niečo chýbalo.

Rastlinné nápoje nie sú iba pre vegánov. Krôčik smerom k zdravšiemu a zodpovednejšiemu „ja“ môže urobiť každý.  Mandľový nápoj Alpro sa získava zo surových alebo z nasucho opražených mandlí, ktoré sa namočia do vody a rozmixujú. Väčšie čiastočky sa scedia a vznikne zmes. Tá sa zriedi vodou a na svete je chutný, výživovo hodnotný nápoj. Dá sa piť samotný a zároveň je výborne využiteľný na varenie, podobne ako klasické mlieko. Navyše, neobsahuje laktózu a mliečnu bielkovinu, ktorá u mnohých ľudí vyvoláva alergické reakcie. Má menej kalórií a nenájdete v ňom ani lepok. Životný štýl založený na rastlinnej strave chutí skvele v každom zmysle - je udržateľný pre planétu a rastlinná strava je lepšia aj pre vaše zdravie.

Mandľový nápoj Alpro Originál z opražených mandlí má jemnú, sladkastú chuť. Obsahuje len minimum pridaného cukru, a tak má 100 ml tohto nápoja iba 24 kcal. Pre porovnanie, odstredené kravské mlieko bez tuku má 34 kcal, plnotučné až 63. 

Alternatívou vhodnou pre ľudí, ktorí sa snažia vyhýbať cukru, je Alpro mandľový nápoj nesladený bez cukru a umelých sladidiel. Najnovším prírastkom do rodiny Alpro je nesladený nápoj z nepražených mandlí

Mandľové mlieko sa skvele uplatní aj v kuchyni. Dá sa použiť prakticky všade tam, kde sa bežne využíva kravské mlieko – napríklad na prípravu smoothie, na pečenie i varenie. Vyskúšajte s ním pripraviť palacinky alebo ním zalejte vločky, či ovsenú kašu!

Tip na recept: Müsli tyčinky

Suroviny:

120 g datlí

1 lyžička mletej škorice                                                                                                       

60 g ľanových semienok

100 g ovsených vločiek

2 lyžice pomarančovej marmelády Hamé

100 ml mandľového mlieka

70 g slnečnicových semienok

1 lyžica sezamu 

100 g hrozienok

Postup:

  1. Tyčovým mixérom rozmixujeme datle, kokosové mlieko a škoricu.
  2. Do zmesi pridáme ostatné suroviny a dôkladne premiešame.
  3. Na plech s veľkosťou 30 x 20 cm vymasteným kokosovým olejom rovnomerne rozložíme zmes a dobre ju utlačíme.
  4. Pečieme na 160 stupňov 20 minút, potom müsli tyčinky nakrájame a vrátime ešte na ďalších 20 minút do rúry.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.