Úspechy slovenských vinárov

Ocitli sa vo vynikajúcej spoločnosti. Vína z kolekcie Slovenské Vinice žiaria medzi michelinskými hviezdami. Ponúkajú ich hosťom už v troch michelinských reštauráciách v krajine gurmánov a vášnivých vinárov – vo Francúzsku.

Slovenské Vinice medzi michelinskými hviezdami

Po obrovskom úspechu v minulom roku, keď sa víno Slovenské Vinice Dunaj objavilo prvýkrát na menu karte vychýrených marseillských reštaurácií  L´Epuisette a Alcyone s jednou „michelinkou“, pokračuje v úspešnej ceste ďalej. Chýr o dobrom slovenskom víne sa šíri. Teraz si ho môžu vychutnať aj návštevníci uznávanej reštaurácie JY´S v alsaskom Colmare, ktorá sa hrdí dvoma michelinskými hviezdami, a aj ďalšia michelinská reštaurácia prejavila záujem o Slovenské Vinice. A to nie je všetko. Ak by ste náhodou prechádzali okolo najstaršej európskej vinotéky Au Millésime v Štrasburgu, vo výklade medzi svetovými značkami by ste si mohli všimnúť aj fľašku vína Slovenské Vinice.

Hviezdny šéfkuchár opäť na Slovensku

Práve vína Slovenské Vinice priviedli jednu hviezdu aj na Slovensko. Michelinskeho šéfkuchára Lionela Levyho z  reštaurácie Alcyone, ktorá je súčasťou luxusného päťhviezdičkového hotela  InterContinental Marseille – Hôtel Dieu.   Slovenské vína si tak obľúbil, že zaradil na menu kartu červené víno Slovenské Vinice Dunaj neskorý zber 2016, aj jedinečný Pinot Noir výber z hrozna 2013

Po svojej decembrovej kulinárskej premiére v Bratislave a Nitre sa opäť vrátil na Slovensko. Aj tentoraz vytvoril originálne michelinské menu k jednotlivým odrodám Slovenských Viníc. Predstavil ho v týchto dňoch v hoteli Glamour na brehu Zemplínskej Šíravy a v reštaurácii Afrodita v  kaštieli v Čereňanoch.

Jednoducho delikátne. Fois gras „Hôtel Dieu“ Lionel Levy, farmárske kuracie prsia na víne so smrčkami a špargľou, slovenské a francúzske syry, čokoládový dezert – to bolo gurmánske predstavenie francúzskej kuchyne vytvorené špeciálne k vínam kolekcie Slovenské Vinice. Pre hostí hotela Glamour menu majstrovsky pripravil L. Levy v spolupráci so šéfkuchárom hotela Erikom Šoltésom a zožalo veľký úspech. Na svoje si prišli aj hostia reštaurácie Afrodita v čereňanskom kaštieli, ktorú vedie uznávaný slovenský šéfkuchár Marián Filo. Stojí za zmienku, že reštaurácia dlhodobo patrí medzi najlepšie na Slovensku.

L. Levy sa priznal, že vína z kolekcie Slovenské Vinice si obľúbil a príjemne ho  prekvapili. „K vínu Dunaj odporúčam podávať mäsá, ktoré majú výraznú chuť, napríklad divinu. K Pinot Noir je vhodné jemnejšie teľacie mäso, ale hodí sa ak k dezertom,“ radí michelinský šéfkuchár slovenským gurmánom.

 „Vína Slovenské Vinice sa čoraz viac presadzujú v reštauráciách svetového formátu. Michelinské reštaurácie L´Epuisette, Alcyone, JY´S Colmar a najnovšie záujem štvrtej michelinskej reštaurácie o naše vína to potvrdzujú. Záujem najstaršej európskej vinotéky Au Millésime v Štrasburgu o slovenské víno je tiež veľkým záväzkom, aby Slovenské Vinice prinášali vždy to najlepšie, na čo môžeme byť hrdí,“ hovorí Peter Havrilák, manažér značky.

Koncept Slovenské Vinice ponúka každý rok to najlepšie z malých rodinných vinárstiev, čo sa na Slovensku urodilo. Vína do jednotlivých kolekcií  vyberá tím odborníkov na čele so  Jeanom Danielom Angibaud. O vínach kolekcie Slovenské Vinice sa dozviete viac na www.slovenskevinice.sk

Zlatá medaila pre slovenský sekt na Vinalies Internationales

Po úspechu v podobe zlatej medaile na prestížnej súťaži MUNDUS VINI, získal Hubert Cabernet Sauvignon blanc de noir pre Slovensko ďalší cenný kov. Tentokrát priamo v kolíske šumivých vín, vo Francúzsku. Zo súťaže Vinalies Internationales 2018, konajúcej sa v Paríži, si odniesol opäť najvyššie ocenenie. Spoločnosť Hubert J.E., prvá mimofrancúzska fabrika na výrobu šumivého vína pripraveného tradičnou metódou, tak potvrdila kvalitu slovenských sektov. 

Výnimočné šumivé víno vyrábané z tmavého hrozna

Hubert blanc de noir sa vyrába z tmavého hrozna z ušľachtilej modrej odrody Cabernet Sauvignon, no vo výsledku ide o biely sekt. Môže za to jemné a pomalé lisovanie, pri ktorom sa neuvoľňuje pigment zo šupiek bobúľ. Je určený predovšetkým najnáročnejším milovníkom sektu. Vo vôni nájdete kúsky bobuľového ovocia, ľahko prepojené s biskvitom. Jeho chuť je veľmi plná, robustná, a napriek tomu mimoriadne lahodná.

hubert 20318

Medzinárodná súťaž s viac ako dvadsaťročnou tradíciou – Vinalies Internationales, patrí medzi tie najprestížnejšie svojho druhu. Prihlásené vína sú testované až 130 odborníkmi z Francúzska, ktorí počas piatich dní ohodnotia niekoľko tisíc prihlásených vín. Viac informácií o súťaži nájdete na:  https://vinalies-internationales.com/en/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.