Ako prežiť Valentína bez partnera?

Hoci si donekonečna opakujete, že Deň zaľúbených je iba prihlúply komerčný sviatok, ak ste na svätého Valentína sama, vždy to na vás doľahne. Len čo vojdete do supermarketu, bombardujú vás srdiečka, kytice a romantické darčeky.

woman morning 2017

Cukrárne, reštaurácie, ale aj sociálne siete sú plné zaľúbencov a vy sa začínate cítiť akosi nepatrične. Ale prečo?  Valentín je predsa dňom lásky a kto povedal, že by ste ho nemohli zasvätiť sebe, priateľom alebo dobrému jedlu?

1.     Urobte niečo pre seba

Viete, čo sa hovorí: ak chcete, aby vás mal niekto rád, musíte sa mať rada najskôr vy sama. Nie je na tom vôbec nič zlé a Valentín je skvelá príležitosť na to, aby ste si dopriali tú najväčšiu kyticu alebo najlepšie víno. Ak vás práve neláka oddych doma, doprajte si relax vo wellnese, prípadne si zájdite na kozmetiku, na nechty  alebo len tak nakupovať. Jednoducho pre seba urobte niečo špeciálne. Máte sa predsa rada.

2.     Strávte deň s priateľmi

Videli ste film Valentine's Day? Nezadaná hrdinka vždy 14. februára usporiada párty pre single priateľov a skvelo sa zabavia. Prečo nie aj vy? Pozvite nezadané kamošky a urobte si odviazaný antivalentínsky večer plný dobrého jedla, pitia a zábavy. Ak si vaše kamarátky dávajú pozor na postavu a vyhýbajú sa smaženým chipsom, tak skúste napr. nové Lay´s Oven Baked, ktoré sú pečené v peci a obsahujú tak o 50 % menej tuku. Bez výčitiek si môžete pochutnať na dvoch príchutiach- solených alebo s príchuťou byliniek.  Lay´s Oven Baked sa tiež hodia ako netradičný doplnok ku guacamole, alebo z nich poľahky vykúzlite španielske tapas.  

3.     Vyrazte von

Ak vás neláka domáca pohoda a máte chuť niečo zažiť, zájdite napríklad do kina na film, ktorý ste už dlho chceli vidieť či do múzea na výstavu, o ktorej ste čítali. Nič nepokazíte ani divadlom a keby ste mali náhodou chuť i odvahu, poobzerajte sa po single párty pre slobodných. Nová známosť vám Deň zaľúbených určite nepokazí.

4.     Pošlite vašim najbližším peknú správu

Valentín je o láske, avšak nie iba o tej romantickej. Dajte preto dôležitým ľuďom vo vašom živote vedieť, že vám na nich záleží. A nemusíte hneď vo veľkom nakupovať darčeky. Poteší aj nečakaný telefonát či krátka správa. Verte, že tým spríjemnite život nielen vašim najbližším, ale aj sebe samej.

5.     Nenechajte si pokaziť náladu

To, že ste tento rok na Valentína sama, ešte nie je dôvod na to, aby ste klesali na duchu. Čo tak skúsiť niečo úplne nové?  Naplánujte si napríklad nenáročný výlet, choďte si zacvičiť, kúpte si plátno s farbami a niečo namaľujte, vezmite foťák alebo smartfón a začnite fotiť čokoľvek, čo vás zaujme. A verte, že nie je dôležitý výsledok, ale vzrušenie z nových zážitkov a skúseností

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.