Tip: Domáca údiareň vreckových rozmerov

Veľa ľudí miluje delikátnu dymovú príchuť, ktorú má napríklad údený losos, šunka či grilované jedlo. Prekvapte svojich priateľov a známych pohostením, na ktoré len tak nezabudnú. Vďaka príchuti prírodného dymu budú aj klasické jedlá chutiť ako z tej najlepšej reštaurácie.

Dokonalý vizuálny aj chuťový zážitok dosiahnete s údiacou pištoľou, ktorá je u nás novinkou. Zatiaľ čo doposiaľ ste ju mohli vidieť iba u svetových foodblogerov alebo špičkových šéfkuchárov, od januára 2018 si ju môžete vďaka značke Sage vyskúšať aj doma.  Potraviny upravené dymom patria k veľmi obľúbeným. Údiaca pištoľ Sage je veľmi praktická a vďaka malým rozmerom ju uskladníte aj u vás doma. Použiť ju môžete pred aj po varení. Bez pridaného tepla tak získajú vaše obľúbené jedlá príchuť prírodného dymu. Jednoduchá je aj obsluha: stačí ju naplniť malým množstvom drevených štiepok a dymovod spolu s pokrmom vložiť pod misu. A výsledok? Dokonalý pôžitok pre vaše chuťové poháriky.

Na sladko aj na slano

Skúšali ste už údiť šľahačku? S údiacou pištoľou môžete experimentovať nielen pri mäsitých jedlách, ale aj dezertoch. V balení nájdete okrem potrebného príslušenstva aj dva druhy drevených štiepok. Štiepky z jablone majú mierne sladkú vôňu vhodnú najmä na jemné mäsá, kokteily alebo poháre so šľahačkou. Štiepky z bieleho orecha majú silnú a zemitú vôňu, a sú určené najmä
na hovädzie alebo bravčové mäso, prípadne zeleninu. Samostatne si môžete dokúpiť aj štiepky z duba, čerešne alebo dreva naditec.

Od začiatku tohto roka sa môžete s vybranými výrobkami Catler stretnúť pod označením Sage. Táto zmena vyplýva z dohody s austrálskym výrobcom. Okrem toho však značka rozšírila svoju ponuku aj o viacero nových prístrojov. Jedným z nich je aj údiaca pištoľ Sage BSM600, s ktorou posuniete vaše kuchárske umenie na vyššiu úroveň. Viac informácií o ponuke značky Sage nájdete na www.sagesk.sk alebo https://www.facebook.com/sageappliancessk/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.