Smotanu za kravičku!

Vy ešte nemáte adoptovanú vlastnú kravičku?!? Urobte dobrý skutok a podporte slovenských prvovýrobcov a spracovateľov mlieka virtuálnou adopciou skutočnej živej kravičky. 

01

Hádam by ste všetky tie obaly zo smotany, mlieka a masla len tak bohapusto nezahadzovali! Predtým, ako ich vyseparujete do plastov, odpíšte si čiarový kód. Za 10 EAN kódov si prostredníctvom web aplikácie viete „osvojiť“ ozajstnú kravičku. 

Až 57 fariem z celého Slovenska sa zapojilo do jedinečného projektu „Adoptuj kravičku“. Úspešná kampaň Mliečneho fondu ponúka k adopcii viac ako 10.000 kravičiek. Na svojom konte má už vyše 1280 virtuálne adoptovaných, ďalších takmer 500 je rezervovaných a čaká na „nového“ majiteľa. Môže sa ním stať každý, kto nakúpi mlieko a mliečne výrobky pôvodom zo Slovenska a zadá do systému EAN kódy spolu s SK oválom z desiatich mliečnych výrobkov. Ak si chce kravičku adoptovať kolektív, potrebuje 40 EAN kódov. Celkovo už Slováci svojou adopciou zadali do rezervačného  systému na stránke www.adoptujkravicku.sk viac ako 42 tisíc EAN kódov zo slovenských mliečnych výrobkov.

Projekt však nie je len o zadávaní čiarových kódov. Jeho hlavným poslaním je okrem zvýšenie spotreby slovenského mlieka a mliečnych výrobkov najmä podpora lokálnych farmárov. Zoznam fariem zapojených do projektu nájdete na web stránke spolu so zoznamom registrovaných výrobkov. Ak si vyberiete kravičku v blízkosti svojho bydliska, môžete ju osobne navštíviť počas Dňa otvorených dverí na farmách – informácie o tom nájdete na facebookej stránke Adoptuj kravičku. Aspoň na vlastné oči uvidíte, ako sa o vašu „zverenkyňu“ s láskou starajú slovenskí farmári.

Organizátori si od projektu sľubujú upriamenie pozornosti na situáciu prvovýrobcov a spracovateľov mlieka na Slovensku. Vďaka webovej aplikácii a hre s kravičkou, ktorá bude neustále inovovaná, si deti k zvieratkám vytvoria pozitívny vzťah. V počítačovej hre ju môžu urobiť šťastnou. Nie je to skvelý predpoklad na vypestovanie správnych stravovacích návykov, ku ktorým patrí aj pravidelné pitie mlieka?  www.slovenskemlieko.sk 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.