Zaujímavosti zo sveta chipsov

Vedeli ste, že Inkovia merali čas pomocou varenia zemiakov? Dokonca používali ich tenké plátky k liečeniu neduhov. Skutočná zemiaková revolúcia však nastala v 19. storočí, kedy sa začali vyrábať zemiakové chipsy. 

 chips 1017

V priebehu rokov sa z nich stala pochúťka evokujúca zábavu s priateľmi, pohodu pri filme alebo len desiatu bez dlhej prípravy. Každý má svoju obľúbenú príchuť, ale málokto vie o kuriozitách a rekordoch spojených práve s týmto zlatistým pokrmom.

Trochu z histórie

Chipsy vznikli ako priek nepríjemnému zákazníkovi v americkej reštaurácii. Ten nechal niekoľkokrát vrátiť pečené zemiaky do kuchyne s tým, že sú príliš hrubé. Kuchár, menom Crum, sa preto rozhodol, že zemiaky nakrája na nesmierne tenké plátky, osmaží ich na oleji a posolí. K jeho prekvapeniu bol zákazník ohromený. Reštaurácia potom pokrm zaradila do stáleho menu a pochúťka dostala názov Saratoga Chips. Prvé chipsy boli predávané len v reštauráciách. Priekopníčkou na poli zemiakových lupienkov bola Laura Scudders. Tá, sťa majiteľka fabriky, prišla s nápadom lupienky baliť do celofánových vreciek. Tým sa pochúťka dostala aj na obchodné pulty. Ich sláva začala do zvyšku sveta prenikať na počiatku 20. storočia. Vplyv mala stále rastúca ponuka príchutí, ale aj tvarov. V priebehu druhej svetovej vojny bola výroba lupienkov zakázaná, pretože boli považované za „zbytočnú“ potravinu. To zapríčinilo, že sa po vojne stali ešte obľúbenejšími.

Najväčšie, najšuštivejšie, najdrahšie

Najväčšie vrecko chipsov na svete by ste pravdepodobne neuniesli, váži totiž rovnako ako malé auto. Ako dlho by asi trvala jeho konzumácia priemerným jedlíkom? Rekordman z Maďarska, ktorý zjedol 77 gramové vrecko zemiakových lupienkov za 7,96 sekúnd, by si s ním pravdepodobne poradil pomerne rýchlo.

Americká spoločnosť vyrábajúca chipsy prišla na trh s ekologickým obalom, ktorý sa v prírode úplne rozloží. Bohužiaľ sa s nadšením spotrebiteľov nestretol. Materiál bol príliš šuštivý. Konzumentov to natoľko iritovalo, že lupienky v tomto obale takmer úplne prestali kupovať a spoločnosť bola nútená vrátiť sa k pôvodnej obalovej metóde.

Najdrahšie chipsy predáva švédsky pivovar, ktorý vyrobil ich špeciálnu limitovanú edíciu. Kúpiť ich môžete za 499 švédskych korún, čo je približne 50 euro. Za tieto peniaze dostanete luxusnú krabičku, v ktorej sa skrýva päť exkluzívnych zemiakových lupienkov.

Na chuť sa naopak zamerali v Číne, krajine plnej prekvapení a kuriozít. V regály sa dá nájsť Lay´s s príchuťou kiwi, čučoriedok, cappuccina a mnoho ďalších. Pomyselnú zlatú medailu za najdivnejší príchuť by ale najskôr vyhrali Lay´s s príchuťou Cajunská veverička z Veľkej Británie. Okrem exotických príchutí existujú aj chipsy bez príchute, teda aj bez soli.

Tak trochu iné využitie

Napriek tomu, že sú chipsy symbolom gastronómie a spojujú sa hlavne s večernou pohodou pri filme, nemusí tomu tak byť vždy. Napríklad Jackie Joyner-Kersee, bývalá americká športovkyňa, niekoľko násobná majsterka sveta aj olympijská víťazka v sedemboji a skoku do diaľky, v detstve trénovala s vreckami od chipsov naplnenými pieskom. Tie si uviazala ku členkom a skákala s nimi na dvore do diaľky. Zrejme táto metóda fungovala, pretože je považovaná za jednu z najlepších športovkýň v histórii ženskej atletiky.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.