Ako sa má tvoja kravička?

Mliečny fond opätovne odštartoval zaujímavý projekt „Adoptuj kravičku“, v ktorom si môžete adoptovať jednu z vyše 10 000 kravičiek z ozajstnej slovenskej farmy. Starostlivosti o netradičného „domáceho“ miláčika sa však nemusíte obávať. 

O kravičku sa aj naďalej budú s láskou starať slovenskí farmári. Vaše dieťa si však s webovou aplikáciou užije veľa zábavy! Je to jednoduché: stačí nakúpiť slovenské mliečne výrobky, zadať vo web aplikácii www.adoptujkravicku.sk kódy z týchto výrobkov a vaše dieťa môže mať svoju vlastnú kravičku. Kúpou ktoréhokoľvek slovenského mliečneho výrobku podporíte domácich prvovýrobcov a spracovateľov mlieka.

Po registrácii na web stránke zadáte EAN kódy spolu s SK oválom zo zakúpených slovenských mliečnych výrobkov. Potvrdením adopcie je Rodný list kravičky. Bude na ňom uvedené meno, aké ste jej dali, deň jej narodenia a miesto (farma), kde žije. Odo dňa adopcie bude kravička fiktívne „vaša“ a môžete sa s ňou hrať, česať ju, kŕmiť, starať sa o ňu. Jedenkrát v roku ju môžete prísť osobne navštíviť priamo na jednu z 50 fariem, ktoré sa do projektu zapojili. Adopciu môže zrealizovať jednotlivec, ale aj kolektív. Pre školy a škôlky je to skvelá motivácia, aby sa zapojili do súťaže a vyhrali výlet na farmu plus ďalšie super ceny.

Cieľom projektu je zvýšiť nielen spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, ale aj povedomie o mliečnych produktoch pôvodom zo Slovenska. Vďaka kampani sa môžu deti aj široká verejnosť bližšie zoznámiť s podmienkami slovenských poľnohospodárov a vytvoriť si vďaka tomu pozitívny vzťah ku kravičkám, ktoré nám dávajú mlieko. Koordinátormi projektu ADOPTUJ KRAVIČKU sú Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka a Slovenský mliekarenský zväz. www.slovenskemlieko.sk

TIP: Domáce čipsy s dresingom

Potrebujeme: 1 kg zemiakov, slnečnicový olej na vysmážanie, morskú soľ

Na dresing potrebujeme: 250g slovenského bieleho jogurtu, soľ, čierne korenie, pažítku

Postup: Zemiaky ošúpeme a na strúhadle nastrúhame na plátky hrubé približne 2mm. Osušíme ich papierovou utierkou. Slnečnicový olej rozpálime v hlbokom hrnci. Zemiakové plátky v ňom vysmážame asi 5 minút. Posypeme morskou soľou. Slovenský jogurt vymiešame s najemno nasekanou pažítkou, osolíme a okoreníme. Hotové čipsy servírujeme s jogurtovým dresingom. Zdroj: www.slovenskemlieko.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.