Strekovské víno čínske lienky nepokazia!

Čudesné lienky, ktoré naše staré mamy nepoznali. Rozšírili sa k nám len pred dekádou a sú nepríjemné, agresívne a šokujúco životaschopné. Máme sa ich obávať? A existuje vôbec účinný prostriedok na ich zneškodnenie?

Obyčajné lienky sedembodkové sú azda prvým hmyzom, ktorý ako deti radi lapáme, nebojácne ukladáme na prst a sledujeme celkom zblízka. To všetko je riskantné pri ázijskom protipóle našej bežnej lienky, v latinčine Harmonia axiridis, ktorý pri podráždení vypúšťa nepríjemnú toxickú látku a štipľavo hryzie, a dokonca spôsobuje aj alergické reakcie.

Tieto lienky môžete spoznať podľa nepravidelných bodiek, sú relatívne veľké, bývajú oranžovej, čiernej aj červenej farby, majú tehlové nôžky a hnedé brucho. Občas sú však celkom bez bodiek a preto ich nie je úplne jednoduché laickým okom odlíšiť od iných druhov. Najčastejšie zaplavia prírodu na jeseň, kedy sa chystajú na prezimovanie. Občas však vylezú z hibernácie aj počas chladných mesiacov, pretože ich v skrýšach prebudí slnečné teplo. Združujú sa vo veľkých skupinách a je nesmierne náročné ich odohnať.

Tento energický poddruh bol prinesený na európsky kontinent až začiatkom dvadsiateho storočia ako odpoveď na premnoženie vošiek, ktorými sa lienky živia. Vedci sa spočiatku pokúsili kontrolovane lienky využiť na ekologický boj s voškami, ktoré divoko ničili poľnohospodárske plodiny. Situácia sa však trochu vymkla spod kontroly, a dnes nám možno až tak nevadia staré dobré vošky, a o to viac nás desia lienky.

Rozmnožuje sa totiž niekoľkokrát rýchlejšie ako bežná sedembodka, pokojne požierajú aj larvy iných druhov a nemajú žiadneho prirodzeného nepriateľa, azda okrem brhlíka obyčajného a žlny sivej, ktoré nimi kŕmia svoje mladé (a možno im ani nevadí ich horká chuť).

Azda najväčším ohrozením sú lienky pre vinárov. Tieto pažravé lienky totiž napadajú nielen ovocie, ale s veľkou obľubou práve vinič, a ich kontaminácia v hrozne sa prejaví aj na výslednej chuti vína, ktoré je vo finále horké a často jednoducho nepoživateľné.

S týmto škodcom sa neľahko bojuje, najmä ak sa chcete vyhnúť chemickému postreku. Insekcitídy sú síce účinné, no nie vždy bezpečné či žiaduce, najmä ak nimi ošetrujete potraviny. Robia sa pokusy aj s pascami či s mechanickým odstraňovaním rojov.

ZAUJÍMAVOSŤ

Jednou z menej invazívnych možností je tiež použitie špeciálnych vibračných stolov, ktoré lienky doslova “vytrasú” a tie z hrozna vypadnú cez mriežky, kde sa už dajú ľahko zneškodniť. Jeden takýto stroj zakúpilo na Slovensku napríklad vinárstvo Chateau Rúbaň (blízko obce Strekov). Trasúci stôl efektívne ošetruje vinnú révu a zároveň čistí hrozno, ktoré parí v rámci Slovenska k najkvalitnejšiemu pre spracovanie toho najlepšieho vína. Strekovčania a vinári z Rúbane si tak môžu vydýchnuť. Na ich strapcoch agresívne čínske lienky „operovať“ nebudú ani tento rok a ich vína nestratia na špičkovej kvalite, ktorú potvrdzujú mnohé domáce i zahraničné vinárske súťaže.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.