4. augusta patrí Medzinárodnému dňu piva

Svetlé, tmavé, filtrované, nefiltrované, spodne či vrchne kvasené, pšeničné, ochutené i nealkoholické pivo v stovkách kombinácií chutí. To je čaro štyroch prírodných surovín, remeselnej zručnosti našich pivovarníkov a tisícročnej histórie varenia zlatistého moku u nás.

pivo 1 szvps

SLOVÁCI A PIVO

Sme národ s dlhoročnou tradíciou varenia a pitia piva. Takmer dve tretiny z celoročného objemu tohto nápoja vypijeme počas leta.

Slováci pijú pivo na rôznych miestach a pri rôznych príležitostiach. Miesto, kde si najčastejšie vychutnávajú pivo je v pohodlí domova, na chatách alebo v kruhu priateľov. A najčastejší dôvod, kedy si alkoholické pivo vychutnávajú, je zábava s priateľmi, čo tvrdí až 38%** Slovákov.

Podľa združenia je spotreba čapovaného piva v reštauráciách či pohostinstvách 37% a  predaj piva v obchodoch 63%. Až 49% piva alebo radleru sa predáva v plechovkách, na druhom mieste sú PET fľaše s podielom 27,6% a sklenené fľaše (vratné aj nevratné) s podielom 23,2% sú na treťom mieste.***

Špeciálny prieskum zameraný na dospelé Slovenky**** prezradil, že naše ženy jednoznačne obľubujú pivo – pije ho až 80% opýtaných respondentiek. Slovenky preferujú svetlé pivo (53,3%), no aj tmavé pivo (23,1%) a radler (15,3%) má u nich svoje pevné miesto. 

VEDELI STE, ZE ... *****

Tajomstvo dobrého a kvalitného piva spočíva nielen v kvalite jeho štyroch prírodných surovín - vode, sladu, pivovarníckych kvasníc a chmeľu, ale aj v spôsobe prípravy, čomu vďačí pivo za svoju nutričnú vyváženosť, fyziologické efekty a relatívne nízky obsah alkoholu.

Napriek prevládajúcim mýtom, že z piva sa priberá, obsahuje pivo menej kalórií ako väčšina iných nápojov. V skutočnosti má 100 ml svetlého piva približne 39 kalórií a nealkoholického piva iba 16 kalórií – čo je menej než kalorická hodnota rovnakého množstva bieleho vína, mlieka či pomarančového džúsu.

Pivo neobsahuje žiadne tuky ani cholesterol, má vysoký obsah draslíka, horčíka, fosforu, kremíka, prírodných antioxidantov a ďalších stopových prvkov a naopak, relatívne málo sodíka. Chmeľový mok je navyše zdrojom vitamínov, prevažne skupiny B – obsahuje niacín, kyselinu pantoténovú, pyridoxín, riboflavín, kyselinu listovú a menšie množstvo tiamínu a biotínu.

Umiernená konzumácia piva dokáže poskytnúť ochranu pred srdcovo-cievnymi chorobami, vysokým krvným tlakom, ba dokonca pred infarktom, mŕtvicou či demenciou. U ľudí, ktorí konzumujú pivo s mierou, sa pozorovala vyššia hustota kostí, ktorá je významná z hľadiska prevencie osteoporózy. Pivo stimuluje činnosť orgánov tráviacej sústavy, vylučovanie tráviacich štiav, a tým podporuje tráviace procesy. Obsah kremíka v pive sa zase dáva do súvisu s jeho ochrannými účinkami proti Alzheimerovej chorobe.

***Zdroj: Nielsen, obdobie júl 2016 – jún 2017, objem predaja piva a radlerov v obchodoch s potravinami a zmiešaným tovarom, bez Metra.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.