Fenomenálne gumové medvedíky oslavujú 95 rokov!

Farebné želé so šiestimi ovocnými príchuťami je obľúbenou cukrovinkou, na ktorej si pochutnávame už 95 rokov. Gumové medvedíky, ktoré milujú malí aj veľkí po celom svete, slávia 15. júla svoj medzinárodný deň.

Prinášame tip ako vám svetovo obľúbené želatínové medvedíky osviežia horúce letné dni.
K vzniku fenoménu želatínových medvedíkov inšpirovali cukrára Hansa Riegela medvede, ktoré tancovali na púti. Želatínové medvedíky prišli na svet v roku 1922 na dvore domu v Kessenichu.

Chutí malým, rovnako aj dospelým
Aj keď vrecko s medvedíkmi dávajú do nákupného košíka najmä ženy, častejšie si na nich pochutnávajú deti a dospelí do 24 rokov. S pribúdajúcim vekom sa chute menia, ale všeobecne víťazí jahodová, ananásová a malinová príchuť želatínových bonbónov.

Po ktorom medvedíkovi siahnete, rozhoduje váš jazyk
Mnohí z nás sa nechávajú viesť chuťami a medzi medvedíkmi si vyberajú svojich favoritov. Niekto si radšej vychutná jahodového medvedíka, druhý radšej viac na ananásového. Viac ako polovici konzumentov si medvedíkov vychutnáva po jednom. Na druhej strane 26 % ľudí uvádza, že si do hrsti naberú viac medvedíkov naraz. Medzi najčastejších spotrebiteľov patria mladí ľudia vo veku 18 až 24 rokov, ktorí väčšinou želatínové bonbóny konzumujú priamo z balíčka.

Zlatá jednotka HARIBO Goldbären
Generáciami overená kvalita, ktorá je cez 95 rokov najúspešnejším výrobkom spoločnosti. Snáď každý pozná tradičnú chuť zlatých medvedíkov, ktoré v sebe skrývajú tajomstvá lesných plodov, citrusov, ale aj tropického ovocia. Malina, citrón, jablko, jahoda, pomaranč, ananás sú príchute tradičných zlatých medvedíkov.

Osviežte sa originálnou domácou zmrzlinou s medvedíkmi:

Čo budete potrebovať:
• dve balenia Zlatých medvedíkov Haribo (6 ks zmrzliny)
• formičky na zmrzlinu
• perlivú ochutenú limonádu

Postup:
Nasypeme medvedíkov do formičiek, množstvo zvoľte podľa chuti. Zalejte perlivou ochutenou limonádou až po okraj formičiek (limonádu voľte podľa chuti, sladenú alebo nesladenú, použiť môžete aj sódu). Vložte do formičiek zatváracie držadlá a dajte do mrazničky.

Vedeli ste, že

... na obľúbených želatínových medvedíkoch si pochutnávame už 95 rokov? Názov je odvodený z mena zakladateľa Hansa Riegla z nemeckého Bonnu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.