Základný manuál získania dokonalého poprsia

Túžite po krajších, väčších alebo pevnejších prsiach? Ponúkame vám všetko, čo by ste mali vedieť o prsných implantátoch skôr, než sa rozhodnete, ktoré sú pre vás tie najvhodnejšie. Veď sa stanú novou súčasťou vášho krajšieho JA.

impalntat 2016                                                                                                                                O krajších prsiach nemusíte len snívať. Na Slovensku sú dostupnejšie ako kdekoľvek inde. „Až dvoj či trojnásobok našich cien stoja porovnateľné implantáty a samotná augmentácia v susednom Rakúsku a napríklad v Turecku stojí operácia implantátov rovnakej značky až okolo 9000 eur,“ hovorí Ing. Sona Černayová zo spoločnosti PULImedical, zastupujúcej značku Mentor na slovenskom trhu. Napriek tomu majú ženy v Turecku o tento spôsob skrášlenia veľký záujem a medzi Európankami sú v počte vylepšení svojich dekoltov spolu s Ruskami na špici. Na priečkach najvyšších európskych cien začínajú ceny skrášlenia dekoltu na amerických klinikách. Tam dámy za svoje vylepšenia platia niekoľko násobne viac ako Slovenky. Pričom u nás sa základná cena augmentácie pohybuje od 2500 eur.

Od čoho závisí cena vašich nových pŕs
Cena vylepšenia ženského dekoltu je závislá od toho, či ide o kozmetické vylepšenie alebo rozsiahlu rekonštrukciu prsníkov po chorobe. Okrem toho ju ovplyvňuje aj operatívna metóda použitá pri zásahu a samozrejme výber implantátov. Slovenským špecifikom je, že tie najkvalitnejšie implantáty na našom trhu sú dostupné za neodlíšiteľnú cenu od tých najmenej kvalitných. „Slovensko je malý trh a ak chceme, aby sa naše ženy dostali aj k najkvalitnejším implantátom, aké sú u nás v ponuke, musíme im ich ponúkať za dostupné ceny. Preto je napríklad najvyššia trieda implantátov - značka Mentor na rovnakej a na niektorých klinikách dokonca aj na nižšej cenovej úrovni, akú má konkurencia,“ hovorí Ing. Soňa Černayová.

Podľa čoho si vyberajú Slovenky
Slovenky sa o výbere implantátu rozhodujú najmä na základe odporúčania doktora. „Veľa žien príde na prvú konzultáciu s úplne odlišnou predstavou o svojom budúcom dekolte, ako je možné realizovať. Keby ste sa opýtali väčšiny z nich, po akých prsiach túžia, odpovedali by: „Po pekných a pevných trojkách.“ Avšak nie každá žena môže mať trojky. O tom rozhoduje najmä východiskový stav jej dekoltu.“ Navyše aj medzi tými trojkami je množstvo rozdielov. „Niektoré chcú mať plný dekolt, vtedy majú záujem o okrúhle implantáty a iné zase túžia po prirodzene vyzerajúcom poprsí. Vtedy majú záujem o anatomické - slzičkové implantáty.“ O tom, ktoré sú pre konkrétnu ženu najvhodnejšie, rozhoduje doktor na prvej konzultácii.

„Niektoré ženy si môžu vyberať medzi tvarmi implantátov. Niektoré však majú vhodné dispozície len na jeden alebo druhý variant. Závisí to od tvaru prsníkov. Väčšina žien vhodná na plnší dekolt nie je. Keďže chcú byť krásne, dajú si poradiť tie implantáty, ktoré sú pre ne naozaj veľkostne a tvarovo najvhodnejšie.“ Dámy, ktoré majú možnosť rozhodovať sa medzi oboma typmi implantátov, niekedy zvažujú cenu. „Okrúhle implantáty sú lacnejšie. Ale napokon sa aj tak rozhodnú podľa toho, ktoré sú pre nich najvhodnejšie.“ Až 70 % úspechu augmentácie podmieňuje výber správneho implantátu, jeho správna veľkosť, šírka a tiež tvar.

Rozdiely v cenách implantátov
Keby sme implantáty rozdelili na tri kategórie: nízku, strednú triedu a najvyššiu kvalitatívnu triedu, koľko ich je na výber v jednotlivých kategóriách? Opýtali sme sa Ing. Soni Černayovej zo spoločnosti PULImedical, zastupujúcej u nás značku Mentor: „Najnižšia trieda má najviac komplikácií a je v nej menšia ponuka. V strednej triede je v ponuke viacero značiek, tam je sortiment široký. A najvyššia trieda je na Slovensku reprezentovaná len značkou Mentor. Keby sme implantáty rozdeľovali ale podľa cien, tak implantáty Mentor sú na rovnakej úrovni ako nižšia trieda a niektoré kliniky ich ponúkajú dokonca ešte lacnejšie ako tie najmenej kvalitné. Podľa ceny sa teda vôbec nedá určiť kvalita implantátov,“ hovorí Ing. Soňa Černayová.

Ako rozoznať kvalitu
Menej kvalitné implantáty nemajú povrch tvorený z pravidelných pórov. Je namáčaný do soli alebo cukru, ktorá nemá pravidelné kryštáliky. Stáva sa, že kvôli tomu tkanivo nepravidelne zarastá k povrchu implantátu. Z čoho môžu vzniknúť rôzne komplikácie ako kapsulárna kontraktúra,rotácia implantátu alebo zápal. Povrch implantátov značky Mentor nie je tvorený týmto spôsobom. Jeho pravidelné pory na povrchu implantátu majú veľký vplyv na vysokú kvalitu života a spokojnosť majiteľky implantátov.

Kvalitné implantáty podliehajú dlhoročným medicínskym výskumom. „V súčasnosti prebieha deväť klinických štúdií, do ktorých sme zapojení a niektoré z nich prebiehajú aj viac ako desať rokov.“ Druhou najdôležitejšou informáciou, ktorá dokazuje kvalitu implantátu je priebeh výrobného procesu implantátov a či spĺňajú podmienky FDA. „Certifikát Úradu pre kontrolu potravín a liečiv v USA (FDA) je najvyšší certifikát kvality a spoločnosť Mentor ním garantuje najvyššiu kvalitu svojich výrobkov. Informácie FDA sú verejne dostupné na internete a mali by zaujímať každú ženu, ktorá chce byť krásna a najmä spokojná. Treťou najdôležitejšou informáciou, ktorá potvrdzuje kvalitu implantátov, je ponúknutá garancia . „Ak dostane pacientka doživotnú záruku, to znamená, že v prípade prasknutia alebo opotrebovania výrobnou vadou jej vymenia implantát za implantát, to je dôkaz, že spoločnosť za svoju kvalitu naozaj zodpovedá.“

Znaky kvalitného implantátu
Každá žena by si mala všímať klinické dáta a zverejnené informácie o komplikáciách. Sú to štúdie, do ktorých je zapojených tisíc alebo až dvesto tisíc pacientok. „Klinické štúdie sledujú pacientky niekoľko rokov. Niektoré až desať. Špecialisti sledujú ich stav po operáciách, komplikácie, pohodlie aj spokojnosť. Klinické dáta sú veľmi presne zamerané a veľmi presne zaznamenávajú, koľko z tých napríklad dvesto tisíc žien malo alebo nemalo nejaké komplikácie,“ dopĺňa Ing. Černayová zo spoločnosti PULImedical. Kvôli náročnosti a hĺbke štúdií je Certifikát Úradu pre kontrolu potravín a liečiv v USA vo svete veľmi vážený a je najvyšším certifikátom označujúcim kvalitu implantátov. Pokiaľ by Vás zaujímali podrobnosti o všetkých typoch implantátov, nájdete ich na stránkach FDA.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.