Bukálna lipektómia

Jedinečná novinka v oblasti plastickej chirurgie na Slovensku vám doslova na počkanie zmení tvár. Bukálna lipektómia, voľne preložené ako zoštíhlenie alebo zúženie tváre je vhodné pre ženy, aj pre mužov. 

mudr dziuban bl

V zahraničí sa teší veľkej obľube najmä u celebrít. Plastický chirurg vám jednoducho z vnútornej strany líc pinzetou vyberie tukové telieska.

Príroda vám dopriala bacuľatú tváričku od narodenia, alebo občas neodoláte maškrteniu a tukové bunky sa usídlili aj v lícach? Určite je čas zmeniť najmä jedálniček a viac sa hýbať. Avšak ide to aj inak. Samozrejme, ak máte genetické predispozície, prípadne chudnutie zoberiete rapídnejšie, výsledkom by mohol byť neželaný efekt – ovisnutá tvár. Novinkou na Slovensku je zoštíhlenie tváre na počkanie presne v miestach, kde sa neželaný tuk ukladá, teda v dolnej lícnej časti. 

Mužom sa viac páči štíhlejšia tvár

Okrem toho, že budete vyzerať mladšie a viac sexy, vo Veľkej Británii robili pred niekoľkými rokmi prieskum, v ktorom zistili, že si muži vyberajú ženy podľa kontúr tváre. Ukázali im fotografie žien s rôznymi proporciami tváre a mali ich zoradiť podľa toho, akú úlohu by žena mala v ich živote zohrávať- milenky, matky svojich detí, manželky, kamarátky, kolegyne a tie, ktoré ich nezaujali. 

Sedemdesiat percent z nich si za manželky a matky svojich detí vybrali tie, ktoré majú výrazné lícne kosti, pevné kontúry a štíhlejšiu tvár akoby v tvare trojuholníka. 

Miniinvazívny rýchly zákrok s okamžitým výsledkom

 „Bukálna lipektómia je vhodná pre dámy, ktoré bojujú s nadbytočným tukom v lícach. Jednoduchým a rýchlym zákrokom dokáže chirurg pinzetou odstrániť z vnútornej strany líc tukové telieska v dolnej tretine tváre, vďaka čomu získa tvár krásne svieže, mladistvé a sexi kontúry,“ vysvetľuje postup MUDr. Martin Dziuban, plastický chirurg z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Ako dodáva, zoštíhľovacia procedúra je vhodná dokonca aj pre mužov, ktorí zápasia s mesiačikovým tvarom tváre. Výraznejšími lícnymi kosťami si tak vrátia mužnejší výraz.

„Zákrok prebieha pri lokálnom znecitlivení a je vhodný aj pre tých, ktorí sa boja operácie pri celkovej anestézii. Výhodou je nielen zoštíhlenie tváre doslova na počkanie, ani nie za hodinu, ale aj bez bolesti a následkov - jazvu totiž nie je vidieť, keďže malý rez sa robí z vnútornej strany líc,“ hovorí o výhodách MUDr. Dziuban. Mnohé zahraničné celebrity ako Meghan Fox, Kim Kardashian či Halle Berry si takto dali urobiť dokonalú tvár, ktorá potom vyzerá štíhlo a je vykontúrovaná. 

bukalna lipektomia

Do práce už po štyroch dňoch

Vzhľadom k tomu, že ide o jednoduchší zákrok, rekonvalescencia je veľmi rýchla. Tri až štyri dni treba nosiť špeciálnu bandáž, ktorá prispeje k ešte lepšiemu dosiahnutiu požadovaného efektu. Miesta ošetrenia sa netreba niekoľko dní dotýkať, líca netlačiť, nespať na bruchu a vyhýbať sa nadmernej artikulácii a namáhavej fyzickej aktivite. Efekt sa naplno rozvinie do dvoch mesiacov. 

Zdroj foto: FRAIS

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.