Menšie zmeny, ktoré vo vašej domácnosti určite oceníte

Každý z nás túži mať moderne zariadený domov s nadčasovými dekoráciami a stabilným dreveným nábytkom. Po určitom čase sa začne v domácnosti niečo kaziť, respektíve si sami uvedomíme, že niektoré veci je potrebné vyhodiť a niektoré naopak dokúpiť.

byvanie zmeny

Akýkoľvek zásah do zariadenia vašej domácnosti si dôkladne premyslite, pretože nejde len o dočasné riešenie. Viete ale, ktoré menšie zmeny vo vašej domácnosti určite oceníte? Napríklad tieto.

Odhlučnenie/ zníženie stropu

Ak bývate v paneláku a zrovna nad vami máte susedov, ktorí vás pravidelne v noci, ale aj počas dňa rušia, ideálnym riešením na danú situáciu je odhlučnenie/ zníženie stropu. Ak bývate v byte s nerovnými stropmi, práve montážou kvalitného sadrokartónu tento problém vyriešite. Nielenže priestor odhlučníte, ale aj znížite strop a podľa vlastného uváženia si rozvrhnete, kde umiestnite bodové svetlá. Bodové svetlá sú IN a ak po nich túžite, zabite dve muchy jednou ranou –  znížte strop pomocou sadrokartónu a rozmiestnite bodové svetlá po celom strope. Takéto zníženie stropu a bodové svetlá oceníte najmä v spálni a v obývačke.

Inštalácia sietí proti hmyzu

Ak vás každoročne rozčuľuje a otravuje prítomnosť hmyzu v interiéri vašej domácnosti, dajte si na okná zväzky byliniek, ktoré hmyz odpudzujú. Viac vám však pomôžu práve husto tkané siete proti hmyzu, ktoré si kúpite podľa veľkosti okna. V posledných rokoch sa okrem hmyzu dostávajú do interiéru aj premnožené lienky. Ak plánujete v blízkej dobe umývať okná, pozrite si detailne všetky tesnenia a škáry. Práve v nich prezimoval tento hmyz. Vďaka husto tkaným sieťam proti hmyzu tak budete môcť mať okná otvorené aj celé dni a dovnútra vám neprenikne žiaden hmyz.

Nie všetko je na vyhodenie

Ak sa chcete cítiť doma čo najlepšie, nesmiete odmietať menšie zásahy, ktoré by pozitívne ovplyvnili kvalitu vášho bývania. Pravidelne čistite koberce, vymieňajte obrusy v kuchyni a nájdite si na internete zaujímavé nápady na hand made dekorácie. Nemusíte platiť zbytočne veľa za dekorácie a čistiace prostriedky. Vedeli ste napríklad, že na čistenie žalúzií môžete použiť aj dieravú ponožku? Stačí ju navliecť na ruku a môžete čistiť. Niektoré veci stačí recyklovať. Nielenže pomôžete prírode, ale veľa vecí si tým uľahčíte.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.