Viete, akú masáž potrebujete?

Napísal Trumpeter 20. február 2017

Dotýkanie sa je nielen príjemné, ale aj životne dôležité. Je dokázané, že novorodenci bez telesného kontaktu a pohladení výrazne chradnú. Detstvo už máme síce za sebou, ale dotyky potrebujeme stále.

masaz 1200x800

Aj tie vyberané a špeciálne, aké poskytujú masáže. Masáže majú mnoho benefitov, čo sa za niekoľko tisíc rokov v histórii opakovane potvrdilo. Ako stará čínska, tak aj indická (ajurvédska) medicína využívala dotyky, hladenie a naťahovanie tela na prevenciu a liečbu niektorých chorôb či na udržanie pružnej pokožky. V Indii napríklad dodnes dostávajú nevesta a ženích pred svadbou masáž. Kleopatra si zas nechávala masírovať chodidlá, kým hodovala za stolom vrchovato obťažkaným jedlom. Ani tí najchudobnejší však neprišli skrátka. Je známe, že otroci pracujúci na stavbách pyramíd dostávali časť mzdy vo forme oleja na každodennú masáž. Jasné, že to mali ich majitelia dobre premyslené – potom vydržali dlhšie pracovať...
Masáže by sme si ani my nemali odopierať, naopak, mali by byť bežnou súčasťou každodenného života, pretože zvyšujú jeho kvalitu. Treba si vždy vybrať takú, ktorá vyrieši problém, čo nás aktuálne ťaží, alebo nám pomôže vyhnúť sa inému problému. Určite je z čoho vyberať, lebo masáží je skoro nekonečné množstvo a každá je v niečom iná.

Klasická masáž

Osvedčenou klasikou nikdy nič nepokazíme, ale mnohému pomôžeme. „Klasická masáž nielenže pomáha uvoľniť stuhnuté svaly a odstrániť prípadné bolesti, ale zlepšuje aj prekrvenie svalov a pokožky,“ hovorí Alena Tóthová, masérka a vedúca wellnessu v hoteli Malvázia pri Prievaloch. „Kto si klasickú masáž dopraje pravidelne, ten určite pozoruje zlepšenie pohybového aparátu aj pevnosti a pružnosti pokožky.“ Tento druh masáže je výborný aj pri rekonvalescencii po úrazoch a dlhšom znehybnení, perfektne sa hodí pre ľudí so sedavým zamestnaním aj pre športovcov.

Masáž lávovými kameňmi

Kamene, ktoré vyvrhla zem zo svojich útrob, sa tiež používajú na masáže. Nemusíte veriť tomu, že majú silné energetické vibrácie, stačí neignorovať fyzikálny fakt, že vedia absorbovať a odovzdávať tepelnú energiu. „Preto tento druh masáže zlepšuje prekrvenie organizmu, zrýchľuje metabolizmus, stimuluje lymfatický systém a detoxikáciu tela. Pomáha pri bolestiach a odbúrava stres,“ vysvetľuje masérka z wellness hotela Malvázia. Ak trpíte nervozitou, bolesťami chrbta, stuhnutými svalmi, trápi vás zlá cirkulácia krvi alebo pocity úzkosti či nespavosť, masáž lávovými kameňmi je to, čo vám pomôže.

Medová masáž

Nebudeme vám ťahať medové motúzy popod nos, odporučíme však medovú masáž, ak sa potrebujete rýchlo, efektívne a zároveň príjemne zbaviť škodlivín nahromadených v tele. Kombinácia medu, ktorý má sám osebe liečivé účinky, a špeciálnych masérskych hmatov dokáže dostať z telesných útrob naozaj veľa neporiadku. Ak napríklad fajčíte, po necelej polhodinke medovej masáže môžete cítiť zápach nikotínu, ktorý sa cez póry dostáva z tela...

Medová masáž však dokáže oveľa viac! „Odporúčam ju ako prevenciu civilizačných chorôb, pri nervových poruchách, pri problémoch s potenciou a plodnosťou a mnohých ďalších ťažkostiach, ktoré súvisia s moderným životným štýlom,“ vyratúva A. Tóthová.

Exotická Lomi Lomi

Nikto nikoho nebude lomiť ani lámať, naopak, havajská masáž Lomi Lomi je terapia založená na dlhých, plynulých pohyboch. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolesť, únavu a napätie. „Je vhodná pre tých, ktorí potrebujú odblokovať svaly, očistiť organizmus a nabiť ho energiou. Ja ju odporúčam aj po fyzickej záťaži na regeneráciu organizmu,“ uzatvára skúsená masérka.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.