Prieskum značky FOREO odhaľuje aktuálne beauty trendy

Napísal Foreo, Dermacol 24. február 2021

Presunutie osobných schôdzok do online prostredia ukázalo jednu dôležitú vec: zdravá, pevná a rozjasnená pleť je pre nás dôležitejšia, ako kedykoľvek predtým. So začiatkom pandémie sa pravdepodobnosť, že si ženy zakúpia ošetrujúce produkty, zvýšila dvojnásobne, zatiaľ čo dekoratívna kozmetika mizla z regálov menej až o 60 %.

foreo_office

Výskum [1]uskutočnený švédskou beauty-tech značkou FOREO a výskumnou marketingovou spoločnosťou OnePoll zahŕňajúci 2 000 respondentiek ukázal, že ženy hľadajú prevažne prirodzenú cestu za krásou. V priemere trávia starostlivosťou o pleť 23 minút denne, avšak 73 % z nich by rado túto dobu skrátilo, a preto hľadajú rýchlejšie a efektívnejšie riešenie.

Starostlivosť o pleť ako nový základ

Milióny žien po celom svete zanevreli v dôsledku pandémie na celú radu bežných kozmetických produktov a začali sa obzerať po takých ošetrujúcich spôsoboch, ktoré zdôraznia prirodzenú krásu. Podľa nedávneho prieskumu, ktorý realizovala značka FOREO medzi 2000 ženami, sa naša niekoľko kroková ošetrujúca rutina zásadne zmenila: 6 z 10 respondentiek považuje v súčasnej dobe správnu starostlivosť o pleť za úplne zásadnú. So začiatkom karantény bolo u žien dvakrát pravdepodobnejšie, že si kúpi ošetrujúci produkt než akúkoľvek inú kozmetiku.

Výsledkom toho je, že štyri z desiatich žien v posledných mesiacoch obmenili svoje zásoby kozmetiky a v popredí majú svoje vážené miesto produkty na ošetrenie pleti.

Menej času pred zrkadlom

59 % žien si myslí, že je naša ošetrujúce rutina komplikovanejšia ako pred 10 rokmi. Dnes venujeme pleti priemerne 23 minút denne, zároveň ale hľadáme jednoduchšie, rýchlejšie a efektívnejšie riešenia. Preto nie je prekvapením, že tri štvrtiny žien (73 %) uviedli, že radšej obmedzia počet ošetrujúcich produktov a uprednostnia multifunkčné kozmetické prístroje, ktoré ponúkajú viac výhod. ,,Najrôznejšie výrobky beauty značiek, ktoré zaplavujú spálne, kúpeľne a kozmetické taštičky zákazníčok, zažívajú ťažké časy. Trendy ukazujú, že ženy hľadajú modernejšie a menej komplikované riešenia, pokiaľ ide o ich pleť," hovorí švédska beauty-tech značka a expert na krásu FOREO.

Vypnuté kamery

Jedna pätina žien vo veku od 18 do 34 rokov v prieskume pripustila, že kvôli video hovoru vstávajú skôr, aby mali dostatok času na prípravu a skrášlenie. Je šokujúce, že 40  % z opýtaných uprednostnilo počas online schôdze vypnutú kameru, pretože neboli spokojné so svojím vzhľadom. Expert na krásu, značka FOREO, to hodnotí takto: ,,Naša spokojnosť s pleťou sa v nedávnej minulosti stala dôležitejšia, ako kedykoľvek predtým. Chceme zo seba dostať to najlepšie za čo možno najkratšiu dobu."

Niečo navyše

Viac ako polovica respondentiek (58 %) uviedla, že uprednostňuje pleťový produkt, ktorý má okrem preukázaného účinku ešte ďalšiu funkciu - napríklad relaxačnú. Viac ako tretina opýtaných žien (37 %) prejavila záujem o kozmetické technológie, vrátane tých využívajúcich terapiu LED svetlom. 60 % opýtaných volí produkty, vďaka ktorým sa cíti nielen krajšia, ale aj sebavedomejšia. Takmer dve tretiny respondentiek (64 %) chce zlepšiť svoju starostlivosť o pleť.

foreo_matt_mask

Zaujímavé fakty z kozmetického priemyslu

• Očakáva sa, že globálny kozmetický priemysel dosiahne do roku 2024 hodnotu 863 miliárd dolárov

• Američanky minú v priemere 313 $ mesačne za svoj vzhľad

• Segment starostlivosti o pleť tvorí 45 % z celkového predaja kozmetiky

• Takmer 50 % žien hľadá kozmetický produkt, ktorý si chce kúpiť online


[1] Prieskum vykonaný spoločnosťami foriem a OnePoll zahŕňajúce 2000 respondentiek, november 2020, Spojené kráľovstvo

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.