Kozmetický tip: Nočné sérum s retinolom

Nočný oddych nie je balzamom len pre telo, ale aj pre pleť. Cez noc v nej totiž prebieha intenzívna regenerácia a tvorba nových buniek. A ako jej dopriať to najlepšie, aby bola bez vrások, omladená a rozjasnená? Nadopujte ju retinolom!

Retinol (čistá forma vitamínu A) je mnohými odborníkmi považovaný za zabijaka vrások, pôsobí proti jemným líniám a vráskam, podporuje produkciu kolagénu, výborne účinkuje proti hyperpigmentácii, drobným jazvičkám a dokonca si poradí aj s akné. Nájdete ho napríklad vo vysoko účinnom nočnom sére Retinol – 3TR anglickej značky Medik8, ktoré obsahuje 0,3% retinol a tiež vitamín E (tokoferol). Ten je považovaný za jeden z najúčinnejších antioxidantov. Dokonale ochraňuje pokožku pred vplyvom škodlivých voľných radikálov, intenzívne ju hydratuje, stimuluje produkciu kolagénu a zvyšuje hladinu kyseliny hyalurónovej. A naviac umocňuje účinok retinolu. Retinol v nočnom sére Retinol – 3 TR je vďaka unikátnej patentovanej technológii celkom bezpečný. Táto technológia umožňuje postupné uvoľňovanie retinolu počas niekoľkých hodín, čím je zabezpečený jeho maximálny účinok na pokožku bez vzniku nežiaduceho podráždenia. Obidva vitamíny, A aj E, sú v tomto nočnom sére uložené v jojobovom oleji, ktorý patrí medzi najlepšie konzervanty. Jeho výhodou je, že neupcháva póry, čím je nočné sérum vhodné pre všetky typy pokožky. Ak počas noci doprajete pleti retinol s vitamínom E, ráno sa pozriete na dokonale hydratovanú, rozžiarenú pokožku bez vrások, už na prvý pohľad mladšiu a hladšiu. Pravidelným používaním nočného séra Retinol – 3TR sa zlepší textúra pokožky, zjednotí sa tón pleti a potlačí nepekná hyperpigmentácia. Aknózna pleť sa upraví, nemastné zloženie totiž reguluje aj tvorbu kožného mazu.

retinol 1200x800

Nočné sérum Retinol – 3TR neobsahuje parabény, konzervačné látky a nie je parfumované. Aplikuje sa pomocou kvapkadla priamo na pokožku, 15 ml balenie vydrží približne na 50 použití. Kúpite na www.medaprex.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.